Sobota w NHL

Triumfatorzy Pucharu Stanleya z 2001 roku, hokeiści Colorado Avalanche pokonali Pittsburgh Penguins 4:1 w sobotnim meczu ligi NHL.

Zawodnicy z Kolorado odnieśli zdecydowane zwycięstwo, mimo że po dwóch tercjach przegrywali 0:1. W 22. minucie bramkę dla "Pingwinów" strzelił współwłaściciel i kapitan tego klubu, Mario Lemieux. Słynny hokeista zagrał w hali w Denver po raz pierwszy od sześciu lat.

W ostatniej tercji w odstępie niespełna dziesięciu minut bramki dla Avalanche zdobyli kolejno: Steven Reinprecht, Rob Blake, Peter Forsberg i Milan Hejduk.

Drużyna Krzysztofa Oliwy - Boston Bruins, przegrała po dogrywce z zespołem Philadelphia Flyers 2:3.

Zwycięską bramkę dla Flyers strzelił w 60 sekundzie doliczonego czasu gry Jeremy Roenick. Było to drugie trafienie 33-letniego Amerykanina w sobotnim spotkaniu. Pierwszego gola uzyskał w 23. minucie. Oprócz niego bramkarza "Niedźwiadków" - Jeffa Hacketta pokonał Donald Brashear. Dla pokonanych bramki zdobyli Rob Zamuner i Brian Rolston.

Oliwa przebywał na lodowisku przez zaledwie 73 sekundy. Poza tym pięć minut spędził na ławce kar za bójkę z Jimem Vandermeerem na początku drugiej tercji.

Również po dogrywce, remisem 1:1, zakończyło się spotkanie Montreal Canadiens z Vancouver Canucks. W zespole Canadiens nie wystąpił Mariusz Czerkawski, który ponownie został przekazany przez władze klubu do występującej w niższej lidze AHL drużyny Hamilton Bulldogs.

Bardzo zacięty mecz obejrzało ponad 17 tysięcy kibiców w Calgary, gdzie miejscowi Flames wygrali z San Jose Sharks 4:3.

Po dziewięciu minutach "Rekiny" prowadziły 2:0 (gole Nicholasa Dimitrakosa i Marka Smith) aż do 46. minuty, by przez następne trzynaście minut stracić cztery bramki (dwie bramki strzelił Chris Drury, po jednej Martin Gelinas i Craig Conroy). Trzy sekundy przed końcową syreną rozmiary porażki drużyny z San Jose zmniejszył Marco Sturm.

W innym ciekawym i dramatycznym spotkaniu hokeiści Nashville Predators pokonali Chicago Blackhawks 5:4. Gospodarze okupili zwycięstwo kontuzją czołowego gracz - Davida Legwanda (w tym sezonie zapisał na swoim koncie 47 pkt), który w trzeciej tercji złamał prawy obojczyk. Na lodowisko 22-letni zawodnik wróci za około cztery-sześć tygodni.

Sobotnie wyniki:

Los Angeles Kings - Atlanta Thrashers 4:1, Boston Bruins - Philadelphia Flyers 2:3 (po dogrywce), Nashville Predators - Chicabo Blackhawks 5:4, Colorado Avalanche - Pittsburgh Penguins 4:1, New York Islanders - Buffalo Sabres 2:1 (po dogrywce), New York Rangers - Florida Panthers 5:2, Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 4:1, Columbus Blue Jackets - Edmonton Oilers 3:3 (po dogrywce), Montreal Canadiens - Vancouver Canucks 1:1 (po dogrywce), Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 1:2, New Jersey Devils - Washington Capitals 2:1 (po dogrywce), St. Louis Blues - Minnesota Wild 2:0, Calgary Flames - San Jose Sharks 4:3.