MŚ narciarstwo klasyczne. Polki dziewiąte w sztafecie, zwycięstwo Norweżek

Polskie biegaczki zajęły dziewiąte miejsce w biegu sztafet 4 x 5 kilometrów podczas narciarskich mistrzostw świata w Val di Fiemme. Nasze reprezentantki biegły w składzie Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek i Agnieszka Szymańczak. Zwyciężyły bezkonkurencyjne Norweżki, za nimi uplasowały się Szwedki i Rosjanki.

Na pierwszej zmianie w ekipie norweskiej biegła Heidi Weng, która dała swojej drużynie prawie 10-sekundową przewagę nad rywalkami. Biegnąca jako pierwsza z Polek Kornelia Kubińska traciła do Norweżki aż 37,1 sekundy i była dziesiąta na koniec swojej zmiany.

Biegnąca jako trzecia Maciuszek tylko początkowo opierała się Kristin Steirze, później jednak wyprzedziły ją zarówno Norweżka, jak i kolejne rywalki. Ostatecznie Polka dobiegła do mety jako dziewiąta, tracąc do Norweżki aż minutę i 39 sekund. Do podium traciła minutę i osiem sekund.

Jako ostatnia na trasę ruszyła Szymańczak, która nie miała zbyt dużych szans na nawiązanie walki z zawodniczkami, które były przed nią. Ostatecznie Polska zajęła 9. miejsce ze stratą trzech minut i 35 sekund do zwycięskich Norweżek. Do wygranej poprowadziła je Marit Bjoergen, a kolejne miejsca na podium zajęły Szwedki i Rosjanki.