NHL. 609 goli Dave'a Anreychuka

Hokeista Tampa Bay Lightning Dave Andreychuk zdobył we wtorek swoją 609. bramkę w lidze NHL i awansował na 12. miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów.

39-letni Andreychuk strzelił gola w pierwszej tercji meczu z Anaheim Mighty Ducks (2:0). Kapitanowi "Błyskawicy" brakuje tylko jednego trafienia, by zrównać się z zajmującym 11. miejsce legendarnym Bobbym Hullem, ojcem Bretta Hulla z Detroit Red Wings.

Liderem klasyfikacji strzelców wszech czasów jest Wayne Gretzky, który zdobył 894 bramki.

Oliwa dłużej na ławce kar niż w grze

Boston Bruins, z Krzysztofem Oliwą w składzie, zremisowali u siebie z Dallas Stars 5:5.

Polski hokeista przebywał na lodowisku przez półtorej minuty i oddał jeden strzał na bramkę gości. Spędził też cztery minuty na ławce kar.

Bohaterem meczu był Glen Murray, który zdobył dwie bramki dla gospodarzy, w tym wyrównującą na 5:5 w przedostatniej minucie trzeciej tercji. W zespole gości wyróżnił się obrońca Siergiej Zubow, który strzelił gola i asystował przy dwóch innych

trafieniach.

Dallas Stars nie ponieśli porażki w dziesiątym kolejnym meczu wyjazdowym. Wyrównali w ten sposób rekord klubowy z sezonu 1998/99.

Faul za pół miliona

Czołowy strzelec drużyny hokejowej St. Louis Blues - Keith Tkachuk straci prawie pół miliona dolarów za faul, którego dopuścił się w niedzielnym meczu na Wesu Waltzu z Minnesota Wild.

Władze NHL uznały, że faul był złośliwy, niebezpieczny i groził kontuzją hokeisty Wild. Tkachuk został odsunięty od czterech spotkań ligowych, a klub potrąci mu z pensji 488 tys. dolarów. Waltz, zaatakowany kijem przez Tkachuka, nie doznał kontuzji.

PACIFIC DIVISION

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, remisy, porażki po dogrywce za jeden punkt, bramki, punkty.