NBA. Kidd poprowadził Nets do wygranej z Pacers 98:91

Jason Kidd zdobył 18 ze swoich 31 punktów w czwartej kwarcie, przyczyniając się do zwycięstwa koszykarzy New Jersey Nets nad Indiana Pacers 98:91. Mavericks odnieśli 42. zwycięstwo w sezonie pokonując 97:87 San Antonio Spurs. Była to dziewiąta z rzędu wygrana Dallas, którzy są najlepszą drużyną w lidze.
Oprócz 31 punktów, Kidd zapisał na swoim koncie także 12 asyst i dziewięć zbiórek. W ostatnich 16 minutach meczu pomógł Nets odrobić 15-punktową stratę do rywali.

W zespole gospodarzy wyróżnił się także Kenyon Martin, który 15 ze swoich 19 punktów rzucił w pierwszej połowie meczu.

Wśród koszykarzy Pacers, którzy przegrali trzeci raz z rzędu, najskuteczniejszy był Al Harrington - 22 punkty i 11 zbiórek. Natomiast Jermaine O'Neal i Brad Miller odnotowali po 18 punktów, a Reggie Miller - 14.

Zespół Dallas Mavericks odniósł 42. zwycięstwo w sezonie NBA, pokonując 97:87 San Antonio Spurs. Była to dziewiąta z rzędu wygrana koszykarzy z Dallas, którzy są najlepszą drużyną w lidze.

Mavericks przerwali w ten sposób serię ośmiu zwycięstw San Antonio na wyjeździe. 29 punktów i 10 asyst w barwach Dallas odnotował Steve Nash. Natomiast Niemiec Dirk Nowitzki zdobył 22 pkt, a Michael Finley - 19.

W drugiej kwarcie Finley w ostrym wejściu pod koszem uderzył łokciem w oko Tima Duncana. Gwiazdor Spurs przez kilka minut leżał na parkiecie, zanim udał się do szatni, a chwilę później został odwieziony do szpitala. W piątek przejdzie szczegółowe badania. Duncan zdobył w czwartek 11 punktów. Pod jego nieobecność najskuteczniejszym zawodnikiem gości był Malik Rose - 25 pkt.

Mavericks mają najlepszy bilans w lidze: 42 zwycięstwa i 12 porażek. Wyprzedzają w tabeli Midwest Division San Antonio (37-17).

W trzecim czwartkowym meczu Sacramento Kings, liderzy Pacific Division, pokonali u siebie 105:83 Boston Celtics.

Najlepszym graczem "Królów" był Doug Christie, który zdobył 18 punktów, a także zapisał na swoim koncie dziewięć asyst i osiem zbiórek. Tyle samo punktów rzucił w czwartek inny koszykarz Sacramento, Keon Clark, a o dwa mniej zdobył Vlade Divac. W tym sezonie Kings wygrali na własnym parkiecie 22 mecz, ponosząc tylko pięć porażek. Paul Pierce z Bostonu odnotował 22 punkty i 12 zbiórek.