NHL. Canucks bez porażki już w 11 meczach

Hokeiści Vancouver Canucks pokonali na wyjeździe 4:2 St.Louis Blues, odnotowując rekordową w historii klubu serię 11 meczów bez porażki. Zespół z Vancouver odnotował serię dziesięciu występów bez porażki między 5 i 25 marca 1977 roku. Odnieśli wówczas po pięć zwycięstw i remisów.
Obrońca Canucks Nolan Baumgartner zdobył swojego pierwszego gola w sezonie, pokonując bramkarza Blues Freda Brathwaite'a w szóstej minucie. Jeszcze w pierwszej tercji asystował przy trafieniu Artema Chubarowa (14. min).

Baumgartner został w czwartek wezwany przez Canucks z filialnego klubu w lidze AHL. Był to jego pierwszy występ w ekipie z Vancouver od 26 października 2002 roku.

Prowadzenie 3:0 zapewnił drużynie gości Brendan Morrison, w 22. minucie meczu. W drugiej tercji padły jeszcze dwie bramki, ale po strzałach hokeistów Blues Keitha Tkachuka (32.) i Cory'ego Stillmana(35.).
Wynik meczu ustalił Matt Cooke, na dziesięć minut i 44 sekundy przed końcem spotkania. Dwie asysty odnotował szwedzki obrońca Mathias Ohlund.

Na dwie minuty przed końcową syreną bliski strzelenia trzeciego gola dla gospodarzy był ponownie Tkachuk, ale jego uderzenie z bekhendu powstrzymał Peter Skudra, który w czwartek odnotował 22 udane interwencje.