Sport.pl

Dwaj belgijscy zawodnicy będą testowani w Polonii

Piłkarze Polonii wrócili z drugiego i ostatniego już tej zimy zgrupowania - we włoskiej Norcii. Od dziś aż do rozpoczęcia rundy wiosennej będą trenować w Warszawie
W Norcii Polonia rozegrała pięć meczów. Bilans: dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka - z liderem ligi rumuńskiej Rapidem Bukareszt. - Myślę, że zespół wypadł pozytywnie. Zawodnicy coraz lepiej się rozumieją - ocenia trener Krzysztof Chrobak.

A takie zadanie - stworzenie i zintegrowanie zespołu - przyświecało głównie szkoleniowcom "Czarnych Koszul" we Włoszech. Pojechało tam aż 12 piłkarzy, którzy treningi z Polonią rozpoczęli w styczniu, plus trzech wychowanków z drużyny rezerw. Nie jest przesądzone, czy wszyscy piłkarze z tej grupy zostaną w drużynie na rundę wiosenną. Kontrakty do tej pory podpisali jedynie litewski bramkarz: Mindaugas Maksvytis i białoruski obrońca Andriej Siniczyn, którego zresztą we Włoszech nie było, bo nie otrzymał wizy. Reszta zawodników porozumiała się wstępnie z Polonią i ostateczne podpisy na kontraktach ma złożyć w tym tygodniu. - Myślę, że zostaną z nami. Ja przynajmniej chciałbym, aby tak się stało - twierdzi Chrobak.

Dodaje jednak, że zależy mu jeszcze na napastniku, lewym pomocniku, rozgrywającym i libero. Zawodnicy występujący na tych pozycjach w tym tygodniu mają przyjechać do Polonii na testy. Będą to Ukrainiec, dwóch Argentyńczyków, reprezentant Kenii oraz dwóch Belgów. Belgowie mają być zawodnikami z klubów zajmujących czołowe miejsca w miejscowej I lidze.

- Jeżeli ci piłkarze okażą się rzetelni, oczywiście dołączą do zespołu. W tej chwili mamy przewagę młodych zawodników. Bardzo potrzeba nam doświadczonych - mówi Chrobak.

Zagraniczni gracze mają być sprawdzeni w sparingu z Ceramiką, który w środę Polonia rozegra w Opocznie. Oprócz tego do rozpoczynającego sezon ligowy meczu z Amicą Wronki 8 marca zespół "Czarnych Koszul" czekają jeszcze sprawdziany z Tłokami Gorzyce (sobota 22 lutego w Lesznie albo Nadarzynie) i Świtem Nowy Dwór (sobota, 1 marca w Nowym Dworze).

Były bramkarz Polonii Warszawa Andrzej Krzyształowicz pojechał z Zagłębiem Lubin na zgrupowanie do Turcji. Trenujący ostatnio z Piotrcovią piłkarz nie podpisał jeszcze kontraktu z lubińskim zespołem.Polonia w Norcii

Polonia - Metalurg Zaporoże 2:2. Bramki: Nuckowski 2

Polonia - Reprezentacja Wietnamu 3:1. Bramki: Stokowiec, Gołaszewski (karny), Drajer

Polonia - Rapid Bukareszt 0:2.

Polonia - Dinamo Tirana 3:1. Bramki: Nuckowski 2, Jarosiewicz.

Polonia - Litex Łowecz 1:1. Bramka: Gołaszewski (karny).