Koszykarki PZU Polfy Pabianice znów przegrały

Pabianiczankom nie udało się opuścić ostatniego miejsca w grupie A Euroligi.

Mimo fantastycznej pogoni w ostatniej kwarcie pabianickie koszykarki znów przegrały, tym razem z Gespe Bigorre Tarbes. Zaczęło się jednak fatalnie, bowiem do przerwy PZU Polfa przegrywała 21:34. Tragiczna była zwłaszcza druga kwarta, w której wśród gospodyń do kosza trafiała tylko Leona Krystofova. Ale kiedy w 28 min Sylwia Wlaźlak doprowadziła do remisu 43:43, wydawało się, że pabianicka drużyna opuści ostatnie miejsce w tabeli. Jednak Francuzki znów osiągnęły 14-punktową przewagę (63:49) wydawało się, że spokojnie zwyciężą. Tak też myślał ich szkoleniowiec, który wprowadził do gry rezerwowe.

Tymczasem PZU Polfę do walki poderwała Katarzyna Szołtysek, która zdobyła kolejno pięć punktów. Następnie do kosza zaczęły trafiać Agnieszka Jaroszewicz i Wlaźlak, dzięki czemu w ostatniej minucie znów był remis 63:63. 15 sek. przed końcem gospodynie miały piłkę, ale straciła ją Wlaźlak. Zespół z Tarbes był bezlitosny, a decydujące punkty rzuciła Słowenka Rankika Serena.

PZU Polfa - Gespe Biggore Tarbes 63:65 (15:24, 6:10, 22:12, 20:19)

PZU Polfa: Pechova 12, Wlaźlak, Jaroszewicz, Trześniewska po 11, Krystofova 6, Szołtysek 5, Piestrzyńska 4, Głaszcz 3, Polakova.