Rajd Dakar 2013. Łaskawiec wygrał drugi etap z rzędu

Quadowiec Łukasz Łaskawiec wygrał 10. etap Rajdu Dakar z Cordoby do La Riojy o długości 350 km. Polak awansował o jedno miejsce w klasyfikacji generalnej. Rafał Sonik miał trzeci czas.
Łaskawiec świetnie czuje się na szutrowych odcinkach Dakaru. Polak wygrał poniedziałkowy etap, był też najszybszy na wtorkowym - 350-kilometrową trasę pokonał w czasie 5:19.12, to jego trzecie etapowe zwycięstwo na Dakarze w karierze.

Drugi czas we wtorek wykręcił Chilijczyk Ignacio Nicolas Casale, a trzeci linię mety przekroczył kapitan terenowej reprezentacji Polski Rafał Sonik. Łaskawiec awansował na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej, trzeci jest Sonik. Prowadzący w rajdzie Marcos Patronelli we wtorek był szósty.

Żyje Dakarem cały rok

Trzeci qudowiec Dakaru w 2011 roku, o kolejnym rajdzie zaczyna myśleć z chwilą przekroczenia mety poprzedniej edycji. 22-latek spod Krakowa marzy o wspięciu się na sam szczyt Dakarowego podium. Każdy jego dzień podporządkowany jest Dakarowi. Jak się do niego przygotowuje?