Wygrana koszykarek Polfy Pabianice

Drugie zwycięstwo w Eurolidze z Buducntost Podgorica nie przyszło Polfie łatwo. Najważniejsze, że pabianiczanki odrobiły straty z pierwszego spotkania, w którym przegrały różnicą czterech punktów

Po czterech minutach gospodynie prowadziły 7:0, by kolejne 60 sekund przegrać 0:8. Później przewaga Polfy systematycznie rosła, a pod koniec trzeciej kwarty osiągnęła nawet 15 punktów (56:41). Ostatnią kwartę wygrały Jugosłowianki. Nie były jednak na tyle skuteczne, by pozbawić przeciwniczki zwycięstwa. Kiedy zbliżyły się na cztery punkty (66:62), Martina Pechova i Katarzyna Szołtysek trafiły do kosza, czym skutecznie odebrały rywalkom chęci do gry. Jugosłowianki walczyły jeszcze o porażkę jak najmniejszą różnicą punktów, ale dzięki rzutom Agnieszki Jaroszewicz, Rematy Piestrzyńskiej i znów Pechovej udało się utrzymać pięciopunktową przewagę.

PZU Polfa Pabianice - Buducnost Podgorica 74:69 (21:16, 14:13, 23:17, 16:23)

Polfa: Pechova 14, Jaroszewicz 13, Trześniewska 12, Krystofova 10, Wlaźlak 8, Szołtysek 7, Piestrzyńska 6, Głaszcz 4.