MŚ w piłce ręcznej. Polska pokonała na pożegnanie Katar

W ostatnim meczu na mistrzostwach świata Polacy pokonali Katar 35:26. Polacy zostaną sklasyfikowani na miejscach 9-12

Polska wygrała w czwartek z Katarem 35:26 w swym ostatnim meczu na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w Portugalii. Biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12. Po środowej porażce z Islandią Polacy nie mieli już szans na awans do dalszych gier. Stawką pojedynku z Katarem było trzecie miejsce w grupie I i miejsca 9-12 na świecie.

Początek spotkania niespodziewanie był wyrównany. Po kwadransie trener Bogdan Zajączkowski poprosił o czas i dopiero wtedy jego podopieczni wzięli się do pracy. Wystarczyło kilka minut niezłej obrony, by Polacy prowadzili 13:8, a minutę przed przerwą już 17:10. Przewaga Polaków była bardzo duża. Nasz zespół mógł wygrać wyżej, ale pewny zwycięstwa popełniał dużo błędów w ataku.

POLSKA - KATAR 35:26 (18:11). Polska: Szmal, Bernacki - Tkaczyk 8, Dmytruszyński 7, Jurasik 5, Nilsson 5, Starczan 3, Górniak 2, Lis 1, Lijewski 1, Paluch 1, Wuszter 1, Kubisztal 1.

W półfinałach zagrają Niemcy z Francją i Hiszpania z Chorwacją. O miejsca 5-8, z których trzy pierwsze gwarantują występ na olimpiadzie w Atenach, zmierzą się Islandia, Węgry, Jugosławia i Rosja.