Puchar Francji. Lens odpadło, Bąk kontuzjowany

Tylko sześć drużyn z I ligi awansowało do 1/8 finału Pucharu Francji. Wyeliminowany został m.in. RC Lens, w którym występuje Jacek Bąk.

Lens przegrało z liderem II ligi Tuluzą 0:1. Jeszcze zanim Anthony Bancarel (23. minuta) strzelił jedyną bramkę w meczu, jego kolega z drużyny N'Doye nie wykorzystał rzutu karnego (12. minuta). Bąk grał do 74. minuty. Zastąpił go Senegalczyk Pape Sarr.

- Mam zbite kolano, dlatego zszedłem z boiska. Następny mecz gramy już w środę i nie wiem czy będę mógł w nim wystąpić. A chciałbym bardzo, bo naszym rywalem jest Lyon [poprzedni klub Bąka - przyp. ok.] - opowiada reprezentant Polski. - Po meczu z Tuluzą jest w drużynie lekkie zdenerwowanie, bo jednak odpadliśmy z Pucharu Francji. Mieliśmy trochę pecha. Po strzale Coridona piłka trafiła w poprzeczkę. Innym razem leciała już do pustej bramki i wybili ją obrońcy.

Nie była to największa sensacja tej rundy. Z niżej notowanymi rywalami przegrywali inni faworyci. Zdobywca Pucharu Francji Lorient występujący od pół roku w II lidze wyeliminował triumfatora Pucharu z lat 1999 i 2000 - FC Nantes. Doskonale spisujący się w Ligue 2 Le Mans przegrał w rzutach karnych 11:12 (!) z czwartoligowcem Libourne Saint-Seurin. Libourne już w minionym roku dotarł do ćwierćfinału rozgrywek. W poprzedniej rundzie wyeliminował mistrzów Francji Olympique Lyon.

Najważniejszy mecz odbył się w Paryżu. Na Parc des Princes Paris Saint Germain pokonało po dogrywce Olympique Marsylia 2:1. - Nie zostaliśmy pokonani wyłącznie przez przeciwnika - powiedział kapitan OM Franck Leboeuf, sugerując stronniczość sędziego. - Te same faule były odgwizdywane tylko na jednej połowie boiska. Wygrać w ten sposób bardzo trudno - dodał obrońca Marsylii Daniel van Buyten.

Wyniki 1/16 finału Pucharu Francji:

Rennes - Ajaccio 3:0; Paris Saint Germain - Olympique Marsylia 2:1 (po dogr.); Tuluza (II liga) - Lens 1:0; Bordeaux - Grenoble (II) 2:0; Laval (II) - Le Havre 2:1; Lorient (II) - FC Nantes 1:0; Nancy (II) - Metz (II) 0:1; Martigues (III) - Amiens (II) 1:0; Dijon (III) - Bourg-Péronnas (IV) 0:1; Quevilly (IV) - Wasquehal (II) 1:2; Libourne Saint-Seurin (IV) - Le Mans (II) 2:2, karne 12:11; Agde (IV) - Lille 0:2 (po dogr.); Amnéville (amat.) - Auxerre 0:3; Schiltingheim (amat.) - Beauvais 1:0; Seyssinet-Pariset (amat.) - Guingamp 1:5; Lambres-les-Douai (amat.) - Angouleme (III) 1:2.