Polonia-Warbud wygrała z BC Kijów

Polonia odniosła wczoraj ósme zwycięstwo w dwunastym meczu Ligi Północnej (NEBL) i jest już pewna udziału w play off. Stołeczny zespół pokonał ukraiński BC Kijów 94:90.

Mecz miał bardziej dramatyczny przebieg niż można się było spodziewać po kilkunastu minutach gry. W 16. minucie zespół Jarosława Zyskowskiego wygrywał 39:26, ale później kijowianie, którzy aktualnie plasują się na drugim miejscu w lidze Ukrainy, a w poprzednim sezonie zajęli w rozgrywkach NEBL czwarte miejsce, dogonili gospodarzy. W całej drugiej połowie trwała wyrównana walka, a jeszcze cztery minuty przed końcem goście wygrywali 81:80. Doskonała gra Jana Trojanowskiego, który był wczoraj najskuteczniejszym koszykarzem na parkiecie, pozwoliła warszawiakom odnieść kolejne zwycięstwo. Trener Polonii mecz potraktował szkoleniowo. - Po raz pierwszy od kilku meczów mieliśmy nad rywalami przewagę wzrostu. Dlatego od początku ćwiczyliśmy różne rodzaje obrony strefowej - mówił Zyskowski. W jego zespole nie zagrał Walter Jeklin, który odpoczywa przed ważnym niedzielnym spotkaniem w PLK z Perłą-Lubella Lublin.

Dziś o godz. 19 na Torwarze rywalem Polonii będzie zespół London Towers. Młodzież za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej ma wstęp wolny.

Polonia-Warbud Warszawa - BC Kijów 94:90. Kwarty: 27:20, 21:23, 22:22, 24:25. Punkty dla Polonii: Trojanowski 26 (2), Carlton 17 (1), Karwowski 15, Kalamiza 13 (1), Gee 11 oraz Pacocha 10 (1), Olejniczak 2, Warmiak 0; najwięcej dla BC: Korabłow 23 (1), Jewstratenko 20 (5), Lebiediew 19 (3).

Pozostałe wczorajsze wyniki: LMT Ryga - Kalev Tallinn 95:81, Żalgiris Kowno - CSKA Moskwa 71:84, Ural Great Perm - Honka Playboys Espoo 113:66, Conesco Den Helder - Magic Great Danes Kopenhaga 63:82, USK Erpet Praga - London Towers 75:77, Norrkoping Dolphins - Lietuvos Rytas Wilno 75:108.