NHL. Rangers pokonali Islanders 5:0 w derbach Nowego Jorku

Hokeiści Rangers pokonali zespół Islanders 5:0 w derbach Nowego Jorku, odnosząc 20. zwycięstwo w sezonie regularnym ligi NHL. Mimo to nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli Atlantic Division.

Był to pierwszy pojedynek derbowy w roli trenera Bryana Trottiera (Rangers zatrudnili go w tym miesiącu) i wielki powrót do Nassau Colliseum na Long Island.

Trottier przez 15 sezonów reprezentował barwy Islanders. Czterokrotnie w karierze zdobył Puchar Stanleya oraz trafił do Galerii Sław ligi NHL.

Dwie bramki dla - występujących w roli gości - Rangers zdobył Matthew Barnaby (w 13. i 21. minucie), zapewniając im prowadzenie 1:0 i 3:0.

Bramkarz Mike Dunham powstrzymał 31 ataków rywali, odnotowując drugi w tym sezonie i 13. w karierze mecz bez straty gola.

Pozostałe bramki zdobyli: Borys Mironow (15.), Joel Bouchard (56.) i Jamie Lundmark (57.). Natomiast trzy asysty zapisał na

swoim koncie Eric Lindros.

W siódmej minucie ostatniej tercji w bramce "Wyspiarzy" Chrisa Osgooda (stracił trzy gole i odnotował 25 udanych interwencji) zastąpił Garth Snow (dwie bramki przy czterech obronionych strzałach).