Polonia nie zdobyła punktu w turnieju w Tarnowie

W pięciu meczach turnieju halowego w Tarnowie piłkarze Polonii nie zdobyli punktu. W zespole "Czarnych Koszul" grali głównie nowi zawodnicy
Impreza rozegrana została z okazji jubileuszu Unii Tarnów. Oprócz gospodarzy wzięli w niej udział pierwszoligowcy: Odra Wodzisław, Garbarnia/Szczakowianka Jaworzno i Wisła Płock. Mecze rozgrywano 2 x 15 minut. Turniej wygrała Szczakowianka.

Do Tarnowa z Jawora nad Soliną, gdzie poloniści przebywają na zgrupowaniu, pojechało 16 zawodników. W Bieszczadach zostali m.in.: Igor Gołaszewski, Tomasz Ciesielski, Marcin Kuś, Antoni Łukasiewicz, czyli ci, którzy w Polonii już są od dawna. - Chciałem przyjrzeć się nowym zawodnikom. Piłkarze o tym wiedzieli i grali głównie tak, aby pokazać swoje indywidualne możliwości. Przez co brakowało gry zespołowej - opowiada o turnieju trener Krzysztof Chrobak.

W drużynie pokazało się trzech graczy z drugoligowych klubów jugosłowiańskich. - Mamy problem, by z nimi się porozumieć. Przez to oni, nie rozumiejąc naszej taktyki, grali wyłącznie indywidualnie - mówi Chrobak.

Polonia w Jaworze przebywać będzie do czwartku. Kolejny sparing rozegra w sobotę - w Łodzi z ŁKS.

Poznań zamiast Łodzi

Jeszcze kilka dni temu wszystko wskazywało na to, że Paweł Kaczorowski zagra wiosną w Widzewie. Prawdopodobnie znajdzie się jednak w Lechu Poznań.

- Wybrałem Lecha, bo przed tą drużyną są większe perspektywy. Przychodzą do niej uznani zawodnicy, wokół klubu jest wspaniała atmosfera. Poza tym wkrótce odbieram w Poznaniu mieszkanie, co też miało wpływ na moją decyzję - mówi Kaczorowski.

Nie wiadomo jednak, w jaki sposób miałoby dojść do transferu reprezentanta Polski do Lecha. Prezes Polonii Janusz Romanowski powiedział w czwartek, że porozumiał się z współwłaścicielem Widzewa Andrzejem Grajewskim w sprawie spłaty zaległych długów. Oddanie Kaczorowskiego i Macieja Scherfchena (ten już na pewno w Widzewie) miałoby być jednym z punktów tej ugody. Być może więc ktoś inny (jednak Marcin Kuś) przejdzie do łódzkiego klubu, aby zakończył się spór dwóch prezesów?

Powrót Kaczorowskiego do Polonii jest wątpliwy. - To ostateczność. Jeśli zostanę, natychmiast kieruję sprawę do PZPN o wydanie karty zawodniczej. Polonia nie płaci mi od pół roku, więc prędzej czy później odzyskałbym kartę - twierdzi reprezentant Polski.

Mecze Polonii podczas turnieju w Tarnowie: Szczakowianka - Polonia 2:1 (gol dla Polonii - Vasilauskas); Polonia - Wisła Płock 4:8 (Szwed 3, Drajer); Unia - Polonia 5:1 (Gallardo); Odra - Polonia 1:0. Końcowa kolejność: 1. Szczakowianka 7 pkt., 2. Unia 7, 3. Wisła 6, 4. Odra 6, 5. Polonia 0.