Odkrycie turnieju Coca-Cola Cup w Feyenoordzie Rotterdam!

Gniewino, centrum pobytowo-treningowe reprezentacji Hiszpanii, tegorocznych Mistrzów Europy w Piłce Nożnej, gościło w dniach 17-23 września br. finalistów Akademii Futbolu Coca-Cola Cup 2012. Najbardziej utalentowani zawodnicy turnieju wzięli udział w wyjątkowym obozie szkoleniowym poprowadzonym przez najlepszych fachowców piłki nożnej w Polsce. Odkryciem tegorocznej Akademii okazał się Kamil Miazek, który dołączając do klubu Feyenoord Rotterdam rozpoczął właśnie swoją międzynarodową piłkarską karierę.

Zgrupowanie w Gniewinie, szczęśliwym ośrodku przygotowań reprezentacji Hiszpanii podczas UEFA EURO 2012™, zakończyło Akademię Futbolu organizowana w ramach 14 edycji turnieju Coca-Cola Cup. Udział w obozie, poza możliwością obejrzenia na żywo meczu otwarcia UEFA EURO 2012™, był drugą częścią nagrody indywidualnej, o którą walczyli w tym roku uczestnicy turnieju.

W zgrupowaniu wzięło udział 10 zawodników - zwycięzców systemu prób sprawności specjalnej i ogólnej prowadzonych podczas finałów wojewódzkich oraz finału krajowego Coca-Cola Cup. Eksperci Akademii przygotowali dla nich atrakcyjną ofertę szkoleniową, do realizacji której zaprosili najlepszych fachowców piłki nożnej w Polsce. Zajęcia treningowe prowadzili m.in. Marcin Dorna - trener Reprezentacji Polski U-18, Tomasz Kafarski - trener zespołów Ekstraklasy, prof. Zbigniew Jastrzębski - trener przygotowania fizycznego Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Niemczech, Rafał Hejna - indywidualny trener przygotowania funkcjonalnego Ireneusza Jelenia.

Aspekt szkoleniowy został poprzedzony kompleksową biomechaniczną oceną funkcjonalną i uzupełniony warsztatami z dietetykiem, specjalistą od komunikacji interpersonalnej oraz trenerem przygotowania mentalnego. Nad całością programu czuwali trenerzy Akademii Futbolu Coca-Cola Cup oraz sztab medyczny.

- Zgrupowanie, na które zostali zaproszeni zwycięzcy Akademii, miało na celu pokazać im wszystkie ważne czynniki np. sportowe oraz szkoleniowe, które wspomagają proces treningowy. Dlatego zaprosiliśmy do udziału najlepszych fachowców piłki nożnej w kraju - powiedział Marek Śledź, trener piłki nożnej oraz trener koordynator Akademii Futbolu Coca-Cola Cup 2012. - Tak spędzony czas to najlepsza nagroda za osiągnięte wyniki i wspaniała lekcja profesjonalizmu dla młodych zawodników, którzy na co dzień nie mają kontaktu z tak wybitnymi specjalistami. Jestem przekonany, że udział w zgrupowaniu zmotywuje jego uczestników do dalszego treningu, a to zaowocuje kolejnymi talentami na miarę Roberta Lewandowskiego - dodał.

Odkryciem tegorocznej edycji Akademii Futbolu okazał się Kamil Miazek, bramkarz zespołu reprezentującego Gimnazjum Nr 4 w Bełchatowie, rywalizującego o tytuł Mistrza województwa łódzkiego turnieju Coca-Cola Cup 2012. Co prawda drużynie Kamila nie udało się sięgnąć po mistrzowski tytuł, ale sam Kamil został zauważony przez ekspertów Akademii. Dzięki ich staraniom Kamil został zaproszony na testy do Feyenoordu Rotterdam, z którym finalnie podpisał kontrakt.

- Przykład Kamila Miazka dowodzi, że piłkarskich talentów nie brakuje w naszym kraju. Cieszymy się, że poprzez takie projekty jak Akademia Futbolu Coca-Cola Cup możemy wyciągnąć do nich rękę i pomóc im zrobić olbrzymi krok naprzód w ich piłkarskich karierach - mówi Sebastian Wężyk, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services, odpowiedzialny za turniej Coca-Cola Cup.

Nowa rozszerzona formuła Akademii Futbolu Coca-Cola Cup, poza rywalizacją o nagrodę główną turnieju, była jednym z głównych elementów edycji Coca-Cola Cup 2012. Przygotowana została przez polskich szkoleniowców pod kierownictwem Marka Śledzia, jednego z najlepszych ekspertów szkolenia młodzieży w Polsce. Do projektu, który promuje utalentowanych, młodych piłkarzy i umożliwia im rozwijanie piłkarskich umiejętności pod okiem najbardziej doświadczonych fachowców, w tym roku zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy turnieju.

Selekcja do Akademii Futbolu Coca-Cola Cup 2012 towarzyszyła wszystkim 16 finałom wojewódzkim. Do testów Akademii Futbolu można było przygotować się już wcześniej, korzystając z materiałów szkoleniowych dostępnych na stronie internetowej turnieju, a także zadając pytania ekspertom.

Turniej Coca-Cola Cup 2012 był objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Szkolny Związek Sportowy. Partnerem technicznym turnieju była firma adidas. Partnerami mediowymi turnieju byli: telewizja TVN, radio Eska, dziennik Gazeta Wyborcza, portal sport.pl oraz magazyn BravoSport.

Więcej informacji na temat turnieju na - stronie cocacolacup.pl >