Biegi narciarskie. Zwycięstwo Smigun

Estonka Kristina Smigun wygrała w sobotę w Kowgołowie bieg narciarskiego Pucharu Świata na 5 km techniką dowolną wyprzedzając o 16,3 s Włoszkę Sabinę Valbusa oraz mistrzynię olimpijską z Salt Lake City na 30 km (techniką klasyczną) Włoszkę Gabriellę Paruzzi.

Było to drugie zwycięstwo 25-letniej Smigun w obecnym sezonie (poprzednio wygrała razem z Niemką Evi Sachenbacher zawody na 5 km techniką dowolną 23 listopada 2002 roku w Kirunie), a dziewiąte w karierze.

Polka Justyna Kowalczyk (KS Maraton Mszana Dolna) zajęła 47 miejsce uzyskując czas 15.31,0. Bieg ukończyły 53 zawodniczki.