Paraolimpiada. Złoto, srebro i brąz Polaków, mamy już 27 medali w Londynie i 9. miejsce w klasyfikacji medalowej

Grzegorz Pluta wywalczył złoty medal w szermierce, zaś Anna Harkowska stanęła na drugim stopniu kolarskiego podium. Wieczorem brąz w pchnięciu kulą dołożył Tomasz Rębisz. Polska zajmuje w tabeli medalowej 9. miejsce, z dorobkiem 27 krążków.

W czwartek dorobek medalowy polskiej reprezentacji paraolimpijskiej powiększył się o dwa krążki. Grzegorz Pluta wywalczył złoto w szermierce pokonują w finale Francuza Marca-Andre Cratere'a. Dla 37-letniego szermierza z Warszawy to pierwszy sukces na igrzyskach, choć wcześniej zdobywał już medale mistrzostw świata i Europy. Polak zaczął walkę słabo, przegrywał już 1:4, ale potem zaczął się wspaniały pościg zakończony wygraną Pluty 15:8.

Bez medalu czwartkowy start zakończył Radosław Stańczuk. Polak w walce o brąz w kategorii A przegrał z reprezentującym Hong Kong Wing Kin Chanem 9:15.

Po raz trzeci na podium londyńskich igrzysk stanęła Anna Harkowska, która w kolarstwie wywalczyła swoje trzecie srebro. W środę była druga w jeździe indywidualnej na czas, a w ubiegłym tygodniu w wyścigu na 3000 m na torze. Mieszkająca i trenująca w Świnoujściu 32-letnia Harkowska, dystans 64 km pokonała w 1:47.58. Szybszą od niej o ponad siedem minut była, tak jak w środę, Brytyjka Sarah Storey.

Czwartkowy dorobek medalowy Polaków uzupełnił brązem Tomasz Rębisz w konkursie pchnięcia kulą. Polak, w swojej najlepszej - trzeciej - próbie uzyskał wynik 15.01m, gorzej tylko od srebrnego medalisty Chińczyka Zhanbiao Hou i złotego Rosjanina Nikity Prochorowa.

Reprezentacja Polski tenisistek stołowych pokonała w ćwierćfinale igrzysk paraolimpijskich w Londynie Brazylię 3:1. W półfinale, który rozpocznie się w czwartek o godz. 20, biało-czerwone zagrają z Turcją.

Polska ma 27 medali, w tym 10 złotych, 11 srebrnych i 6 brązowych, co daje nam 9. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Chiny ze 183 krążkami, przed Wielką Brytanią (105 medali w tym 31 złotych) i Rosją (85 medali w tym 31 złotych).