Alpejski PŚ: Kombinacja Kostelić

20-letnia trzykrotna mistrzyni olimpijska Janica Kostelić ucieka konkurentkom - ma już 337 punktów przewagi nad drugą w Pucharze Michaelą Dorfmeister. Wśród mężczyzn mimo kontuzji nadal prowadzi Eberharter.

Amerykanin Bode Miller wygrał w niedzielę slalom gigant w włoskim Alta Badia. Było to jego pierwsze zwycięstwo w sezonie. - Czuję się teraz pewny siebie, mogę zdobywać punkty we wszystkich konkurencjach, a walka o Kryształową Kulę będzie się toczyła do końca - mówił Miller, który po niedzielnym zwycięstwie awansował na drugie miejsce w Pucharze Świata.

Trzech następnych zawodników rozdzieliła zaledwie jedna setna sekundy. W zawodach nie startował kontuzjowany lider PŚ Stephan Eberharter. Michael von Gruenigen, który prowadzi w klasyfikacji PŚ w gigancie, zajął dopiero 14. pozycję. Groźny upadek miał Fredrik Nyberg. Szwed został przewieziony do szpitala z kontuzją miednicy. Na szczęście okazało się, że jego obrażenia nie są groźne. W sobotnim zjeździe w Val Gardena triumfował Antoine Deneriaz.

W weekend zjeżdżały także kobiety. Chorwatka Janina Kostelić w wielkim stylu wygrała slalom zaliczany do kombinacji w szwajcarskim Lenzerheide. Znokautowała rywalki - nad drugą na mecie Tanją Poutiainen z Finlandii miała aż 1,23 s przewagi. Największe emocje w drugim przejeździe przeżywała jednak Claudia Riegler, która po brawurowej jeździe awansowała aż o 15 pozycji, na trzecie miejsce. Kostelić zdobyła wczoraj aż 200 punktów w Pucharze Świata, ponieważ okazała się najlepsza także w kombinacji. W sobotnim biegu zjazdowym, w którym zwyciężyła Michaela Dorfmeister, Kostelić zajęła szóste miejsce. - Mistrzostwa świata mnie nie obchodzą - powiedziała po niedzielnym zwycięstwie Kostelić. - Moim celem w tym sezonie jest zdobycie Kryształowej Kuli.

Szanse Chorwatki są duże, bo jako jedyna z alpejek z powodzeniem startuje we wszystkich konkurencjach. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim odbędą się w lutym w St. Moritz.

Wyniki.

Bieg zjazdowy mężczyzn: 1. A. Deneriaz 1.55,95, 2. M. Walchhofer 1.56,17, 3. J. Strobl 1.56,26.

Slalom gigant mężczyzn: 1. B. Miller 2.33,81, 2. D. Simoncelli 2.34,87, 3. Ch. Mayer 2.34,88.

Klasyfikacja PŚ: 1. S. Eberharter 548 pkt., 2. B. Miller 433, 3. K.A. Aamodt 383.

Zjazd do kombinacji kobiet: 1. M. Dorfmeister 1.43, 53, 2. B. Obermoser 1.43,99, 3. K. Clark 1.44,38.

Slalom do kombinacji kobiet: 1. J. Kostelić 1.42,97, 2. T. Poutiainen 1.44,20, 3. C. Riegler 1.44,44.

Klasyfikacja PŚ: 1. J. Kostelić 775 pkt., 2. M. Dorfmeister 438, 3. K. Putzer 419.