NHL. Znów zagrał Czerkawski - asystował przy golu, a Canadiens wygrali

W barwach Montreal Canadiens znów wreszcie zagrał Mariusz Czerkawski, którego dotąd trener trzymał na "liście kontuzjowanych". Polak asystował przy drugiej bramce swojej drużyny, a Canadiens pokonali Buffalo Sabres 6:2.
Czerkawski grał 11.29 minut. W 11. minucie meczu, gdy Canadiens grali w liczebnej przewadze, po akcji Czerkawskiego i Yanica Perreaulta, Doug Gilmour zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Czerkawski zaliczył ósmy punkt za asystę. Jego dorobek punktowy z 24 meczów wzbogacają dwie bramki.

Prócz Gilmoura, który dla Canadiens uzyskał dwa gole, bramki dla zespołu z Montrealu strzelili: Perreault, Fin Saku Koivu, Słowak Richard Zednik i Chad Kilger, dla Sabres gole zdobyli: Adam Mair i Słowak Miroslav Szatan.

Po raz siódmy w ośmiu ostatnich meczach zwycięstwo odnotowali hokeiści Ottawa Senators. Tym razem "Senatorowie" pokonali w wyjazdowym meczu Philadelphia Flyers 3:1. Gole dla Senators strzelili: Mike Fisher, Peter Schaefer i strzałem do pustej bramki Wade Redden, dla Flyers: Słowak Michal Handzus.

- Gdy pierwsi strzelimy bramkę - zawsze wygrywamy - skomentował wynik bramkarz Senators, Patrick Lalime, który obronił 27 strzałów.

Po dramatycznej końcówce w trzeciej tercji hokeiści Florida Panthers uzyskali remis 3:3 w Bostonie, w spotkaniu z zespołem Bruins. W ostatniej minucie trzeciej tercji "Niedźwiadki" prowadziły 3:1.

Drużynie z Florydy jeden punkt uratowali Rosjanie. 58 sekund przed końcem meczu Wiktor Kozłow wykorzystał liczebną przewagę swej drużyny i zdobył drugą bramkę dla Panthers. Potem goście wycofali bramkarza i wprowadzili do gry dodatkowego napastnika. Dwie sekundy przed końcem tej tercji manewr przyniósł powodzenie - Iwan Nowosielcow wyrównał stan meczu na 3:3. Dogrywka nie zmieniła wyniku.

Kolejne bramki zdobyli najlepsi strzelcy ligi. Szwed Markus Naeslund z Vancouver Canucks w trzeciej minucie dogrywki strzelił swą 22 bramkę w sezonie, a jego drużyna pokonała Edmonton Oilers 4:3.

20-letni Słowak Marian Gaborik zdobył w tym sezonie 21 bramkę dla Minnesota Wild. W sobotę jednak hokeiści z Minnesoty przegrali w Denver z Colorado Avalanche 2:4. Prowadzący dopiero drugi mecz w NHL trener Tony Granato (zastąpił w środę Boba Hartleya) mógł się cieszyć z drugiego ligowego zwycięstwa.

Natomiast najskuteczniejszy obecnie hokeista NHL, Mario Lemieux z Pittsburgh Penguins zdobył punkt za asystę przy bramce Czecha Martina Straki w spotkaniu z Calgary Flames. To była w obecnych rozgrywkach 40 asysta kapitana i współwłaściciela Penguins, którzy dotąd zdobyli w sumie 91 bramek, przy czym Mario Lemieux - 16.

Bramkę uzyskał także Steve McKenna i Penguins wygrywając 2:0 przerwali serię 10 przegranych meczów.