Polacy w rajdzie Paryż - Dakar: 50 tysięcy i gazu!

Motocykliści Marek Dąbrowski i Jacek Czachor oraz załoga samochodowa - Łukasz Komornicki i jego pilot Rafał Marton - wystartują 1 stycznia w rajdzie Paryż - Dakar - ogłoszono dziś oficjalnie.


Dąbrowski, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu świata FIM 2002, dostał dzisiaj nagrodę w wysokości 50 tys. zł od zarządu PKN Orlen. Cała czwórka wystartuje jako Orlen Team.

- Musimy dbać o motywację w naszym zespole - uzasadniał nagrodę prezes koncernu Zbigniew Wróbel podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano także pojazdy Polaków. Dąbrowski i Czachor wystartują na seryjnych motocyklach KTM LC4 660 Rally, zaś Komornicki i Marton na zbudowanym specjalnie dla nich Mitsubishi Pajero V60 T2 Fuel.

- Jedziemy po dobre miejsce - obiecywał kapitan zespołu Jacek Czachor, który w 2000 roku jako pierwszy Polak ukończył rajd Paryż - Dakar. - Wydamy dużo pieniędzy, ale ta inwestycja się opłaci - wykręcił się prezes koncernu Zbigniew Wróbel zapytany o koszt wystawienia zespołu.

Rajd Paryż - Dakar 2003 zostanie rozegrany już po raz 25. Po starcie w Marsylii zawodnicy pojadą do Hiszpanii, a potem do Afryki, gdzie ścigać się będą od Tunisu, poprzez Libię, aż do Sharm El Sheikh w Egipcie na trasie o łącznej długości 8552 km.