Londyn 2012. Siatkówka plażowa: Polacy o półfinał zagrają z gwiazdami

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zagrają w poniedziałek o 19 w ćwierćfinale turnieju siatkarzy plażowych z brazylijską parą Alison Cerutti - Emanuel Rego, rankingowym numerem jeden. Relacja na żywo na Sport.pl
Mecz rozegrany zostanie w przepięknej scenerii, bo boisko do plażówki usypano w centrum Londynu, pięć minut spacerem od Big Bena. Zza trybun ustawionych na Horse Guards Parade wystaje pałac Whitehall, przed którym zwykle urządzane są parady na cześć królowej.

Mecze plażówki na igrzyskach są popularne, trybuny mogące pomieścić nawet 15 tys. osób często się wypełniają. Czy obejrzą zwycięstwo Polaków? Byłaby to sensacja, bo choć Fijałek i Prudel otrząsnęli się po inauguracyjnej porażce z Łotyszami i nieoczekiwanie zwyciężyli w grupie silnych Amerykanów, którzy w cyklu World Tour zajmują pierwsze miejsce właśnie przed Brazylijczykami, to jednak Cerutti i Rego w czterech występach w Londynie stracili ledwie jednego seta.

Polacy na igrzyskach debiutują, 39-letni Rego rywalizuje w nich po raz piąty - w Atenach wywalczył złoto, z Pekinu przywiódł brąz. 26-letni Cerutti jest mniej utytułowany, ale rok temu wspólnie z partnerem zdobył mistrzostwo świata. Fijałek i Prudel oba dotychczasowe mecze z nimi przegrali.