Koszykówka - Puchar Europy. Stal-Gipsar Ostrów Wlkp. - Unics Kazań 76:86

Po dobrym meczu koszykarze Stali Ostrów przegrali z faworyzowanym Unicsem Kazań. Był to ostatni w tym sezonie mecz ostrowian w europejskich pucharach

Kibiców, którzy spodziewali się że Stal wysoko przegra z Unicsem Kazań spotkała niespodzianka. Ostrowianie zagrali bowiem bardzo dobre spotkanie - przez większość czasu toczyli wyrównany pojedynek z jednym z najsilniejszych zespołów Pucharu Mistrzów. - W pucharze gra wiele zespołów o nieznanych nazwach, ale grających bardzo dobry basket - stwierdził o Ostrowie trener gości Stanisław Jeremin. - Nie spodziewałem się, że koszykarze Stali postawią nam aż tak twarde warunki. Po wygranej trzeciej kwarcie 29:14 byliśmy już pewni zwycięstwa, ale potem rywale mocno nas przycisnęli dodał.

Na początku spotkania bardzo dobrze grał Dariusz Parzeński. Kapitan Stali był bardzo skuteczny w ataku i nieźle grał w obronie. Znacznie gorzej poczynał sobie Konstantin Furman, który nijak nie potrafił sobie poradzić z Litwinem Eureliusem Zukauskasem. Nic dziwnego, że center Stali większość meczu spędził na ławce. Jego miejsce na parkiecie zajął Andrius Danusevicius.

Goście dopiero w trzeciej kwarcie zdobyli wysokie prowadzenie. W 28. min po rzucie za trzy punkty Oliviera Popovicia prowadzili już 62:50. Ostrowianie zabrali się do odrabiania strat w czwartej kwarcie. W 33. min doprowadzili do stanu 63:66. Mimo to końcówka meczu należała do Unicsu. W jego barwach najlepiej grał znany z występów w NBA Lu Bara Simpkins.

- Z jednej strony cieszę się, że Puchary się skończyły, ale z drugiej strony szkoda, bo nasi kibice nie będą oglądać już europejskich zespołów. Pozostał niedosyt, bo mogliśmy wygrać więcej meczów. Trudno, zapłacilismy frycowe - stwierdził trener Gipsaru Stali Ostrów Andrzej Kowalczyk.

Stal Ostrów - Unics Kazań 76:86

Kwarty: 20:19, 18:16, 14:29, 24:22.

Stal: Elliot 8 (2x3), Hester 15 (1), Furman 7, Parzeński 15, Szawarski 12 oraz Danusevicius 9, Szcześniak 10 (2), Sroka 0.

Unics: Judin 14 (4), Zukauskas 18, Mrsić 8 (2), Popović 5 (1), Fietisow 7 (1) oraz Simpkins 22, Czikalkin 7 (1), Kudelin 2, Samojlenko 1 i Daineko 2.