Kolejna przegrana koszykarek PZU Polfy Pabianice w Eurolidze

Wicemistrzynie Polski przegrały z Gespe Tarbes
Trener wicemistrzyń Polski Mirosław Trześniewski liczył, że jego podopieczne stać na odniesienie pierwszego zwycięstwa. Tymczasem w konfrontacji z Francuzkami, mimo ogromnych problemów kadrowych, pabianiczanki pokazały charakter. Nie mogła wystąpić kontuzjowana Renata Piestrzyńska, a nie pełni sił były Marzena Głaszcz, Katarina Polakova i Leona Krystofova. Ta ostatnia oprócz Elżbiety Trześniewskiej była najskuteczniejszą zawodniczką PZU Polfy.

Przez trzy kwarty na boisku toczyła się wyrównana walka. Po 30 minutach gry gospodynie prowadziły tylko 63:57, a wcześniej zespół z Pabianic miał nawet czteropunktową przewagę.

Jednak w ostatniej kwarcie pabianiczanki zaczęły tracić dystans do rywalek. Świetnie spisywała się wówczas Słowenka Rankica Sarenac. Dzięki jej skuteczności przewaga gospodyń systematycznie wzrastała. Końcówka meczu była emocjonująca, lecz podopiecznym trenera Trześniewskiego zabrakło sił.

W następnej kolejce (19 grudnia o godz. 18.30) PZU Polfa Pabianice gościć będzie rosyjski Jekaterinburg.

TARBES GESPE BIGGORE - PZU POLFA PABIANICE 81:65 (23:21, 19:16, 21:20, 18:8)

Gespe Biggore: Sarenac 27, Savasta 14, Hill 10, Dumerc 9, Gomis, Radunovic po 6, Tonnerre 5.

PZU Polfa: Trześniewska 20, Krystofova 14, Pechova 13, Polakova 12, Wlaźlak 5, Głaszcz 1 oraz Szołtysek, Jaroszewicz.

Pozostałe wyniki i tabela: Jekaterinburg - Buducnost Podgorica 76:55, Gambrinus Brno - Olympic Valenciennes 69:85, Como - MiZo Pecs 65:64.

1.Valenciennes 5 10 404:293

2.MiZo 5 9 344:291

3.Gambrinus 5 8 361:336

4.Como 5 8 313:332

5.Jekaterinburg 5 7 335:349

6.Tarbes 5 7 325:350

7.Buducnost 5 6 325:365

8.PZU Polfa 5 5 285:376