Euro 2012. Hiszpańskie media: "Na Casillasa zawsze można liczyć"

0 : 0
Informacje
Euro 2012 - Półfinały
Środa 27.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Portugalia
0
Hiszpania
0
Reprezentacja Hiszpanii pokonała po rzutach karnych Portugalię w meczu o finał Euro 2012. Zachwycone hiszpańskie media chwalą szczególnie bramkarza Ikera Casillasa i strzelca decydującej jedenastki Cesca Fabregasa
MARCA: Ten zespół ma gwiazdę

"Rzuty karne zaczęliśmy źle, Rui Patricio obronił strzał Xabiego Alonso. Ale na Casillasa zawsze można liczyć! Nasz bramkarz popisał się kluczową interwencją, odbił piłkę po strzale Mountinho i otrzepał rękawicę. A potem pomogło szczęście. Bruno Alves strzelił w poprzeczkę, a Cesc Fabregas na koniec trafił od słupka. Znów jesteśmy w tym samym miejscu. Znów możemy być mistrzami Europy!"

AS: Jesteśmy w finale!

"Casillas ponownie przyszedł na ratunek. Iniesta, Pique, Ramos, który strzelił jak kiedyś Panenka i Cesc Fabregas też pokazali, że potrafią udźwignąć ciężar odpowiedzialności. To zwycięstwo to coś więcej niż kolejny wygrany mecz w turnieju. To potwierdzenie, że piękna hiszpańska futbolowa bajka trwa nadal. Że ta generacja piłkarzy, tak bardzo kochających zabawę z piłką, jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa".

EL MUNDO DEPORTIVO: Cesc daje awans

"Hiszpania cierpiała, ale koniec był cudowny. Zagrała znacznie lepiej niż Portugalia, gdzie Ronaldo zaliczył słaby występ. Brakowało bramek, ale męki zostały nagrodzone. Zagramy w wielkim finale 1 lipca!"

SPORT: Kolejny raz Cesc!

"Wielki mecz w Doniecku! Jak w ćwierćfinale Euro 2008 z Włochami znów decydującego karnego strzelił Cesc Fabregas i sprawił, że Hiszpania jest o krok od historycznego wyczynu. Od trzeciego z rzędu złota na wielkim turnieju!"