Unia - Start 77:72

W meczu kończącym pierwszą serię spotkań Polskiej Ligi Koszykówki zespół Azotów Dozorbud Tarnów pokonał Start Lublin 77:72. Zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo. Dobrze zaprezentował się nowy nabytek Brandon Hughes. Świetny mecz rozegrał Ireneusz Chromicza.

Przed meczem na dobry występ liczył Tomasz Celej, który jeszcze jest zawodnikiem Startu, a do Azotów został wypożyczony: - Liczę na dobry występ - mówił przed meczem. Kluczem do zwycięstwa będzie postawa zawodników wysokich. Uważam że obwód mam lepszy. Tomek dobrze kryty miał problemy z dojściem do dogodnych pozycji. Pierwsze dwie kwarty bardzo wyrównane. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej niż trzypunktowej przewagi. Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Akcje były szarpane. Dużo było niedokładności. Nie najlepiej dysponowanego Bartosza Potulskiego zmienił Brandon Hughes, dla którego był to debiut w meczu ligowym. Amerykanin miał problemy z trafieniem z dystansu. Trzeba jednak przyznać że rzucał z trudnych pozycji kryty przez agresywnie broniącego Earl'a Brown'a i wysokich graczy. Hughes nieźle asystował (7 w całym meczu) i przede wszystkim ze stoickim spokojem wykonywał rzuty osobiste. Na 12 oddanych trafił wszystkie, co jest imponującym wynikiem. Do przerwy było 31-31. Początek trzeciej kwarty rozpoczął się nieźle dla gospodarzy. Trzeci faul złapał dobrze grający Senegalczyk Brahima Konare, a "trójkę" trafił Ireneusz Chromicz. Było 34-31 dla Jaskółek. Jednak znakomicie pod koszem grał Jacek Olejniczak, nie tak dawno przymierzany do gry w Tarnowie. Wykorzystywał wszystkie możliwe sytuacje pod koszem zdobywając tylko w tej kwarcie 13 punktów. To spowodowało że w 29 minucie miejscowi przegrywali już 44-53. W czwartej kwarcie mimo nie najlepszego poziomu emocji nie brakowało. Dzięki skutecznej grze Chromicza a także Hughes'a Azoty objęły prowadzenie 62:61. Po osobistym Brown'a w 37 minucie było 65:65, jednak 6 kolejnych punktów zdobyli po podopieczni trenera Mariusza Karola. Na minutę przed końcem prowadzili 71:65 i dowieźli do końca czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Azoty Dozorbud Tarnów - Start Lublin 77:72

Kwarty: 15:16, 16:15, 18:24, 28:17

Azoty: Chromicz 22 (4), Golański 13 (1), Celej 4, Marculewicz 4, Potulski 2 - Hughes 19 (1), Lofton 13 (1), Doliński 0, Wichniarz 0.

Start: Brown 12 (3) Marciniak 4, Łuszczewski 10 (1), Konare 10, Olejniczak 22 - Plevnik 7, Miś 5, Kosior 2, Bielak 0