Eberharter wygrał zjazd w Beaver Creek

Austriak Stephan Eberharter wygrał w amerykańskiej miejscowości Baever Creek zjazd zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Było to jego czwarte zwycięstwo w szóstych zawodach tej edycji Pucharu Świata

Lider klasyfikacji generalnej PŚ uzyskał czas 1.40,18 i o 0,1 s wyprzedził swojego rodaka Michaela Walchhofera (1.40,28) oraz o 0,38 s Amerykanina Darona Rahlvesa (1.40,56). Eberharter święcił w sobotę swoje jubileuszowe zwycięstwa - po raz 10. w karierze był najlepszy w zjeździe, a w sumie zanotował 20. wygraną w zawodach PŚ.

W obecnym sezonie Eberharter na najwyższym stopniu podium stanął po raz czwarty. W klasyfikacji generalnej PŚ zgromadził do tej pory 432 pkt i wyprzedza Norwega Kjetila Andre Aamodta już o 224 punkty. Trzeci jest Szwajcar Didier Cuche (182 pkt).

Trzeci w Beaver Creek Amerykanin Daron Rahlves na ostatnim treningu został zdyskwalifikowany przez komisję sędziowską za używanie niezgodnych z regulaminem protektorów na kolana. Za karę w sobotnich zawodach ruszył na trasę dopiero z 37. numerem startowym.

A w ogóle aż pięciu alpejczyków zostało zostało zdyskwalifikowanych podczas sobotniego treningu przez zawodami Pucharu Świata w Beaver Creek. Oprócz Amerykanina także Norwegowie Lasse Kjus, Kenneth Siversen, Bjarne Solbakken i Słoweniec Peter Pen. Za karę wszyscy wystartowali z wysokimi numerami startowymi.

Wyniki biegu zjazdowego: 1. Stephan Eberharter (Austria) 1.40,18; 2. Michael Walchhofer (Austria) 1.40,28; 3. Daron Rahlves (USA) 1.40,56; 4. Fritz Strobl (Austria) 1.40,72; 5. Didier Cuche (Szwajcaria) 1.40,98; 6. Marco Sullivan (USA) 1.41,04.

Klasyfikacja generalna PŚ (po 6. zawodach): 1. Eberharter 432 pkt.; 2. Kjetil Andre Aamodt (Norwegia) 208; 3. Cuche 182; 4. Michael Von Gruenigen (Szwajcaria) 160; 5. Josef Strobl (Austria) 150; 6. Bode Miller (USA) 149.