Hiszpania na Euro 2012. Xabi Alonso najlepszy w jubileuszowym meczu [OCENY]

2 : 0
Informacje
Euro 2012 - Ćwierćfinały
Sobota 23.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
2
Francja
0
Tak ocenialiśmy piłkarzy reprezentacji Hiszpanii wygranym przez nią 2:0 ćwierćfinałowym meczu Euro 2012 z Francją. Oceny w skali 1-6.
Casillas 4 - wiele do roboty nie miał, ale gdy już trzeba było interweniować, bezbłędny.

Arbeloa 4 - - łatwego zadania nie miał, bo to na jego stronie hasał Ribery, ale pomocnikowi Bayernu zaskoczyć się nie dał. Często też biegał do ataku, ale jego dośrodkowania niewiele wnosiły.

Ramos 4 - bardzo pewny w obronie. Jeśli jego partnerzy z środka pola dopuszczali rywali bliżej pola karnego, to on przerywał ataki. Świetnie dyrygował obroną.

Pique 3+ - bez większych błędów. Grał jak na siebie zachowawczo, nie biegał w pole karne rywali.

Alba 4+ - to jego najlepszy mecz w reprezentacji. Solidny w obronie, niesłychanie aktywny w ataku. To po jego asyście bramkę zdobył Xabi Alonso.

Busquets 3+ - niewidoczny, ale w jego wypadku to komplement. Pasywnie grający w środku pola Francuzi do wielkiego wysiłku go nie zmusili.

Xabi Alonso 5 - setny występ w kadrze uczcił dwoma bramkami. Pierwszą po strzale głową, gdy włączył się do ataku, w ostatniej minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Bardzo dobry w środku pola, często włączał się do ataków.

Xavi 4 - w cieniu Iniesty, ale nadal to on jest liderem kadry. Świetnie dyrygował grą reprezentacji Hiszpanii, mistrz kontroli tempa gry.

Iniesta 5 - ten mecz potwierdza, że jest najlepszym piłkarzem reprezentacji Hiszpanii na Euro 2012. Świetnie rozgrywał piłkę w środka pola, to jego podanie zainicjowało akcję, po której padła pierwsza bramka.

Fabregas 3 - miał jedną okazję do zdobycia bramki, ale piłki nie sięgnął. Często na spalonym, niezbyt radził sobie ze środkowymi obrońcami.

Silva 3 - nękał francuskich obrońców raz po raz, ale poważnie bramce Llorisa nie zagroził. To jego najsłabszy mecz na turnieju.

Cazorla, Pedro i Torres grali zbyt krótko.