Czechy
0
Portugalia
1
Portugalia pokonała w ćwierćfinale Euro 2012 Czechów 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył w 79. minucie niezawodny Cristiano Ronaldo. Gwiazdor Realu uciszył gwiżdżących na niego kibiców.
Spotkanie niespodziewanie rozpoczęło się od czeskich ataków. Były one jednak na tyle powolne i niedokładne, że bramkarz Portugalii Rui Patricio nie musiał poważnie interweniować. Z biegiem czas do głosu coraz bardziej dochodzili faworyci tego meczu - Portugalczycy.

Przekleństwem zawodników z Półwyspu Iberyjskiego na tym Euro z pewnością są słupki i poprzeczki. W spotkaniu z Czechami Cristiano Ronaldo dołożył kolejne dwa strzały w słupek, dzięki czemu jego drużyna ma na koncie już sześć takich trafień. To zdecydowanie najwięcej na tym Euro.

Piłka do siatki wpadła na początku drugiej połowy. Celnie głową strzelił Hugo Almeida, który na boisku pojawił się jeszcze w pierwszej połowie po tym jak kontuzji doznał Helder Postiga. Sędzia jednak słusznie bramki nie uznał. Portugalski napastnik był na spalonym.

O wpadce z meczu z Grecją zapomniał już Petr Cech. Bramkarz Czechów bronił pewnie, świetnie zachował się szczególnie w pierwszej połowie, gdy wybronił sytuację sam na sam z Cristiano Ronaldo.

Z kolei Ronaldo mógł nie mieć dobrych wspomnień ze Stadionu Narodowego w Warszawie. Grał tutaj po raz drugi i po raz drugi był wygwizdywany przez polskich kibiców. Wszystko jednak powetował sobie w 79. minucie, gdy wykorzystał świetne dośrodkowanie Joao Moutinho i strzałem głową pokonał bezradnego Cecha.

W półfinale Portugalczycy zmierzą się ze zwycięzcą meczu Hiszpania - Francja.