Euro 2012. Francja pokonała Ukrainę

Po godzinie ulewnego deszczu udało się wznowić mecz Ukrainy z Francją. Trójkolorowi wygrali dość łatwo 2:0 po bramkach Meneza i Cabaye.

Ukraina - Francja Zczuba i na żywo ?

Bjoern Kuipers, arbiter główny spotkania Ukraina - Francja w 5. minucie przerwał mecz z powodu burzy, jaka pojawiła się nad Donbass Areną w Doniecku. Stadion nie ma zamykanego dachu, a trybuny zadaszone są do połowy. Szybko ta część krzesełek opustoszała, a kibice przed ulewnym deszczem schowali się w wyższej części stadionu, za bramkami.

Mecz wznowiono po prawie godzinie. Padać skończyło wcześniej, ale trwało osuszanie zalanej deszczem murawy. W pierwszych kilku minutach po wznowieniu piłka jeszcze miejscami zatrzymywała się w kałużach, ale w miarę normalna gra była możliwa.

Lepiej na mokrej murawie radzili sobie Francuzi. Na prawym skrzydle szalał Ribery, często schodził też do środka i szukał podaniami Benzemy. Napastnik Realu Madryt miał jednak ogromne problemy z oddaniem celnego strzału.

Poważnie "Trójkolorowi" w pierwszych 45 minutach zagrozili dwukrotnie. W 29 minucie po kontrze Francji z 11 metrów w bramkarza strzelił Menez, a 10 minut później uderzenie głową Mexesa wybronił Piatow.

Ukraińcy nastawili się na grę z kontry. Groźnie w 25 minucie strzelał Jarmolenko, a później fantastyczną okazje zmarnował Szewczenko, który przegrał pojedynek sam na sam z Llorisa.

Francuzi zaczęli drugą połowę od mocnego uderzenia. 53 minucie zdobyli pierwszą bramkę - Piatowa pokonał Menez po asyście Benzemy. Trzy minuty później było już 2:0 - tym razem Benzema idealnie podał do Cabaye, a ten z dziewięciu metrów uderzył nie do obrony. Cabeye mógł jeszcze podwyższyć na 3:0, ale z 14 metrów trafił w słupek.

Ukraińcy zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, kontrowali bardzo rzadko, inicjatywę oddali Francuzą. Ci jednak pudłowali. Dobrą okazję w 86 minucie miał Samir Nasri, któru mocno uderzył Samir Nasri, ale ukraiński bramkarz nie dał się zaskoczyć.

Francuzi po dwóch meczach mają cztery punkty i jeszcze nie są pewni awansu. W ostatniej kolejce zagrają ze Szwedami. Ukraińcy mają trzy punkty i o awans zagrają z