Euro 2012. Zamieszki w Kijowie. Szwedzi i Anglicy starli się w strefie kibica

2 : 3
Informacje
Euro 2012 - Grupa D
Piątek 15.06.2012 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Szwecja
2
Anglia
3
Ukraińscy ochroniarze musieli interweniować po zamieszkach z udziałem kibiców Szwecji i Anglii, do których doszło przed dzisiejszym meczem tych reprezentacji w Grupie D. W przepychankach uczestniczyło około trzystu osób. Relacja ze spotkania Szwecji z Anglią na żywo od godz. 20.45 w Sport.pl
Do starcia kibiców doszło w czwartek wieczorem. Fani stanęli naprzeciw siebie i zaczęli skandować obraźliwe hasła. Kiedy rozpoczęły się przepychanki, do akcji wkroczyli ochroniarze. Stworzyli kordon oddzielający od siebie obie grupy. Szacuje się, że w zamieszkach wzięło udział ok. 100 Anglików i 200 Szwedów.

O co poszło? Głównie o to, kto będzie miał przewagę na stadionie w Kijowie. Na trybunach ma być aż 20 tys. Skandynawów i tylko 5 tys. Anglików. Ci drudzy zapewniali jednak, że będą głośniejsi od rywali. - Szwedzi mają tu swoje bary i restauracje, więc jest ich tutaj więcej. Ale angielscy kibice pokażą z czego są znani. Zrobimy hałas! - zapowiada Chris Banks z Reading.

Mecz rozpocznie się o godz. 20.45. W pierwszym meczu grupowym Anglicy zremisowali 1:1 z Francją, a Szwedzi przegrali z Ukrainą 1:2. Obie drużyny interesuje więc tylko zwycięstwo.