Euro 2012. Slaven Bilić krytykuje Howarda Webba: "Powinien być karny"

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Czwartek 14.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Włochy
1
Chorwacja
1
- Sędzia pomógł Włochom. Powinien podyktować jedenastkę za faul na Jelavicu - denerwował się po meczu z Włochami szkoleniowiec Chorwatów Slaven Bilić. W spotkaniu, które prowadził Howard Webb, padł remis 1:1
Remis dla Chorwatów nie jest do końca złym wynikiem, bo po dwóch meczach mają cztery punkty. Według Bilicia mieli jednak szansę na zwycięstwo, które dałoby im ćwierćfinał. Jego zdaniem skrzywdził jego drużynę arbiter Howard Webb, który nie podyktował rzutu karnego za faul na Nikicy Jelaviciu. Thiago Motta ciągnął za koszulkę i przewrócił Chorwata, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

- Nie zgadzam się z trenerami, którzy nie komentują pracy sędziów. To jest przecież bardzo ważna część naszej pracy - wściekał się Bilić.

- To był ewidentny karny, jestem tego pewien. Trener był do bani, pomógł Włochom. Nie mogę ocenić jego roboty, jako dobrą, bo z naszego punktu widzenia była zła - dodał.

Chorwacja zremisowała z Włochami 1:1 po golach Mandzukicia i Andrei Pirlo. W ostatnim meczu zagra z Hiszpanią i jeśli przegra, a Włosi pokonają Irlandczyków, odpadnie z turnieju.