Euro 2012. Oceniamy Portugalię po porażce z Niemcami

Delikatnie grający Pepe, nieskuteczni Nani i Cristiano Ronaldo, świetny Fabio Coentrao - oto nasze oceny graczy Portugalii w przegranym 0:1 meczu z Niemcami.

Rui Patricio - 3

Nie miał zbyt wiele okazji do pokazania, że Portugalia ma wreszcie dobrego bramkarza. Przy golu Gomeza - nie miał szans.

Joao Pereira - 2

Zbyt wiele błędów. Nie upilnował Mario Gomeza.

Bruno Alves - 3

Opoka portugalskiej obrony, był blisko strzelenia gola w doliczonym czasie.

Pepe - 3

Po jego strzale pod koniec pierwszej połowy piłka odbiła się od poprzeczki i linii bramkowej. Wiele dobrych zagrań. Kilkakrotnie jednak też spóźniony, także przy bramce. Wyjątkowo delikatny dla kolegów z Realu Madryt - Khediry i Özila.

Fabio Coentrao - 4

Czołowa postać drużyny. Aktywny z przodu, niemal bezbłędny w defensywie.

Raul Meireles - 3

Pracuś, mnóstwo piłek przechodziło przez niego.

Miguel Veloso - 3

Dużo bardziej przydatny od swego kolegi Moutinho.

Joao Moutinho - 2

Za mało podań, za mało odbiorów.

Nani - 3

Wygwizdywany przez niemieckich kibiców po kartce, jaką za faul na nim dostał Holger Badstuber. Sędzia miał jednak rację. Nani był jednym z groźniejszych Portugalczyków - to on trafił w spojenie w 84. minuci i zmarnował świetną okazję w ostatniej minucie. Miał jednak kłopoty z potężnym Badstuberem.

Helder Postiga - 2

Zawiódł zupełnie. Kilka akcji z początku meczu wyczerpały jego możliwości.

Cristiano Ronaldo - 3

Im bliżej końca było meczu, tym Cristiano Ronaldo stawał się groźniejszy. Wtedy miały miejsce jego genialny strzał z 82. minuty i podanie do Naniego. Nie uratował jednak Portugalii.

Nelson Oliveira i Silvestre Varela grali za krótko, by ich ocenić.