NHL: Jedenaste zwycięstwo New York Rangers

Hokeiści New York Rangers odnieśli jedenaste zwycięstwo w lidze, ale nadal zajmują przedostatnie, czwarte miejsce w tabeli Atlantic division. W niedzielę Rangers pokonali Tampa Bay Lightning 4:3.

O sukcesie gospodarzy zadecydowała skuteczna gra Rosjanina Pawła Burego i Czecha Petera Nedveda. Bure zdobył dwie bramki, Nedved - jedną i przy dwóch asystował.

Pozostałe bramki uzyskali - dla Rangers: Słowak Ronald Petroviczky, dla Lightning: Andre Roy, Martin St. Louis i Ukrainiec Rusłan Fedotenko.

W zespole z Nowego Jorku nie grał Krzysztof Oliwa, a także kontuzjowany bramkarz, Mike Richter, którego - już w 12. meczu z rzędu - zastąpił Dan Blackburn.

Bramka najlepiej opłacanego w NHL gracza (ponad 11 mln dolarów rocznie), Czecha Jaromira Jagra, nie pomogła Washington Capitals do zwycięstwa w Atlancie. W niedzielnym meczu hokeiści Thrashers pokonali stołeczną drużyną 5:4. O sukcesie gości zadecydował gol Tony'ego Hrkaca 1.04 minuty przed końcem gry.

Rosjanin Siergiej Fiodorow z Detroit Red Wings strzelając do pustej bramki 17 sekund przed końcem gry, przypieczętował wygraną swej drużyny nad Clagary Flames (4:2). Goście wcześniej wycofali bramkarza i zdobyli w 18.35 minucie tzw. kontaktową bramkę, strzelec - Jarome Iginia. Grając, po zdobyciu gola, nadal bez bramkarza - nie tylko nie zdołali odrobić straty, ale utracili kolejnego gola.

Między drugą a ósmą minutą gry hokeiści Anaheim Mighty Ducks strzelili trzy bramki - Paul Kariya, Marc Chouinard i Szwed Patrick Kjellberg. Potem skutecznie bronili wyniku, chociaż jeszcze w pierwszej tercji stracili dwie bramki, których strzelcami byli Rosjanin Aleksiej Żamnow i Tyler Arnason. "Kaczory" wygrały z Chicago Blackhawks 3:2

Niedzielne mecze: New York Rangers - Tampa Bay Lightning 4:3 Atlanta Thrashers - Washington Capitals 5:4 Detroit Red Wings - Calgary Flames 4:2 Anaheim Mighty Ducks - Chicago Blackhawks 3:2

Tabele:

Kolejno: zwycięstwa, porażki, remisy, porażki po dogrywce, bramki zdobyte, stracone, punkty.