Kadra Hiszpanii na Euro 2012 bez Davida Villi

Jak podała w oficjalnym komunikacie hiszpańska federacja napastnik reprezentacji Hiszpanii oraz Barcelony David Villa nie zagra na Euro 2012.
Decyzja zapadła po ostatnich badaniach, które Villa przeszedł we wtorek. Lekarze Barcelony w porozumieniu ze sztabem medycznym kadry zdecydowali, że dla piłkarza lepiej będzie, jeśli w reprezentacji latem nie zagra.

"Jego forma fizyczna nie jest na tyle dobra, by mógł normalnie grać na tak wyczerpującym turnieju jak mistrzostwa Europy" - czytamy w komunikacie.

Villa w grudniu podczas Klubowych Mistrzostw Świata złamał nogę i od pół roku nie grał w piłkę. W ostatnich miesiącach trwała walka z czasem, by mógł zagrać na Euro. Na początku maja katalońskie media informowały, że piłkarz rozpoczął już treningi, ale ostatnie badania wykazały, że nie jest jeszcze w pełni sił.

- Starałem się ze wszystkich sił, ale nie udało mi się wyleczyć w stu procentach. Zadzwoniłem do Vicente del Bosque i sam mu o tym powiedziałem. Choć tyle mogłem dla niego zrobić. Dziękuję kibicom za wsparcie, walczę dalej o jak najszybszy powrót na boisko - napisał na Twitterze napastnik Barcelony.

Villa w reprezentacji Hiszpanii to napastnik trudny do zastąpienia. Był najlepszym strzelcem kadry podczas dwóch ostatnich turniejów - Euro 2008 oraz MŚ 2010. Jest najskuteczniejszym napastnikiem w historii reprezentacji Hiszpanii - w 82 meczach zdobył 51 bramek.

Vicente del Bosque ostateczny skład na Euro 2012 ma podać 27 maja.

Więcej o: