Euro 2012. Howard Webb: czuję, że w Polsce będę mile widziany

PRZEGLĄD PRASY. Angielski sędzia nie obawia się przyjazdu do Polski na Euro 2012 i przyznaje, że po majowych warsztatach sędziowskich czuje się nad Wisłą bardzo dobrze.
- Dla zawodowego sędziego Polska to jedyne miejsce na świecie, w którym chciałby być w czerwcu. Majowe warsztaty były moją pierwszą wizytą w Polsce i wszystkie osoby, które spotkałem, dawały mi odczuć, że jestem tu mile widziany - przyznaje Webb w wywiadzie dla poniedziałkowego Przeglądu Sportowego.

Polscy kibice pamiętają Howarda Webba przede wszystkim z tego, że podyktował rzut karny dla Austriaków w doliczonym czasie meczu z biało-czerwonymi na Euro 2008. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i ten wynik praktycznie pozbawił podopiecznych Leo Beenhakkera szans na awans z grupy B. Warto jednak przypomnieć, że wcześniej Anglik niesłusznie uznał gola zdobytego dla Polski przez Rogera. W momencie strzału pochodzący z Brazylii piłkarz znajdował się bowiem na pozycji spalonej.

Po spotkaniu z Austrią pod adresem angielskiego sędziego padło wiele obraźliwych słów. Od skrytykowania Webba nie mogli powstrzymać się nawet prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk.

Lista 12 sędziów głównych na Euro 2012 :

Cuneyt Cakir (Turcja), Jonas Eriksson (Szwecja), Viktor Kassai (Węgry), Bjorn Kuipers (Holandia), Stephane Lannoy (Francja), Pedro Proenca (Portugalia), Nicola Rizzoli (Włochy), Damir Skomina (Słowenia), Wolfgang Stark (Niemcy), Craig Thomson (Szkocja), Carlos Velasco Carballo (Hiszpania), Howard Webb (Anglia).