Euro 2012. Roy Hodgson trenerem reprezentacji Anglii

Menedżer West Bromwich Albion 65-letni Roy Hodgson został trenerem reprezentacji Anglii i poprowadzi ją podczas Euro 2012. Anglik podpisał 4-letni kontrakt.
O tym, że to Hodgson poprowadzi Anglików mówiło się od niedzieli. W poniedziałek trener przez cztery godziny rozmawiał z przedstawicielami angielskiej federacji. Obie strony ich wynik określiły jako pozytywny. Oficjalnie o jego zatrudnieniu poinformowano we wtorek po południu.

Anglia straciła trenera w lutym, gdy Włoch Fabio Capello podał się do dymisji protestując przeciwko odebraniu opaski kapitańskiej obrońcy Johnowi Terry'emu. Od tego czasu obowiązki trenera pełnił Stuart Pearce, który opiekuje się angielską młodzieżówką, a także brytyjską drużyną na igrzyska w Londynie.

Hodgson przejmie kadrę po zakończeniu sezonu w Premier League. Jego WBA ma do rozegrania jeszcze dwa mecze. Zadebiutuje jako trener kadry 26 maja meczem z Norwegią w Oslo. 2 czerwca Anglia zagra na Wembley z Belgia. Już 11 czerwca w pierwszym meczu na Euro 2012 zmierzy się w Doniecku z Francją.

Dick Advocaat » po Euro 2012 zostanie trenerem PSV


Więcej o: