Grzegorz Tkaczyk też rezygnuje z występów w reprezentacji Polski

Grzegorz Tkaczyk, jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych, rezygnuje z występów w kadrze narodowej.

To kolejny zawodnik, który mówi dość występom w biało-czerwonej koszulce z orzełkiem na piersi. Wcześniej zrobili to Karol Bielecki, Marcin Lijewski i Mariusz Jurasik. Tydzień temu z prowadzenia reprezentacji Polski zrezygnował trener Bogdan Wenta.

Tkaczyk mówi, że o rezygnacji z występów w kadrze myślał już od jakiegoś czasu. - Praktycznie codziennie od zakończenia turnieju przedolimpijskiego w Alicante. Chcę ustąpić miejsca młodszym. Moja decyzja spowodowana jest też po części decyzją Bogdana Wenty, z którym współpracowałem w kadrze od ośmiu lat, i z którym zawsze dobrze się rozumiałem. Poza tym nie mam już tego zdrowia, co kiedyś. Dziś moje kolano trochę się pewnie z tego powodu uśmiechnie - przyznaje były kapitan reprezentacji Polski dla oficjalnej strony Vive Targi Kielce, czyli klubu który teraz reprezentuje.

Niespełna 32-letni rozgrywający jest wychowankiem Warszawianki. Od 2002 roku Tkaczyk grał w Magdeburgu, a pięć lat później przeniósł się do innego niemieckiego klubu, Rhein-Neckar Loewen. Od lipca 2011 roku jest zawodnikiem Vive Targi Kielce. W reprezentacji Polski rozegrał blisko 160 spotkań (przez pięć lat był jej kapitanem), zdobył ponad pół tysiąca bramek. Wicemistrz świata z 2007 roku, piąty na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku.

Więcej o: