Euro 2012. Gerrard chce być kapitanem reprezentacji Anglii

- Jeśli dostanę taką propozycję zgodzę się bez chwili wahania. Będę zachwycony i dumny - tak Steven Gerrard skomentował pogłoski, że to on zostanie kapitanem reprezentacji Anglii na Euro 2012
Reprezentacja Anglii nie ma swojego kapitana, od czasu gdy miejscowa federacja piłkarska (FA) odebrała opaskę Johnowi Terry'emu. Przeciwko obrońcy Chelsea Londyn ma ruszyć w lipcu sprawa sądowa w związku z incydentem z meczu "The Blues" z QPR, kiedy Terry miał nazwać Antona Ferdinanda "P... czarnym ch...". Po decyzji FA selekcjoner Fabio Capello podał się do dymisji, a tymczasowy trener Stuart Pearce jeszcze nie wybrał nowego kapitana.

Jednym z kandydatów na przejęcie po Terrym opaski kapitańskiej jest Gerrard, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników kadrze. Są duże szanse, że to on będzie kapitanem już w środowym meczu na Wembley przeciwko Holandii. - Decyzja nie należy do mnie, ale chcę nim zostać - stwierdził Gerrard w rozmowie z BBC.

Zawodnik Liverpoolu skomentował przy okazji decyzję Capello o rezygnacji. - Myślałem, że zostanie przynajmniej do końca lata, do kiedy miał kontrakt. To była dla mnie spora niespodzianka - powiedział Gerrard. Jego zdaniem odejście Capello nie zmniejszy jednak szans Anglii w turnieju Euro 2012. - Będziemy mieli nowego trenera i to może dać nam porządnego kopa - kończy zawodnik.