NBA. Wysoka porażka Lakers u siebie z Atlantą

Trwa fatalna passa mistrzów NBA. Tym razem Los Angeles Lakers przegrali we wlasnej hali z Atlanta Hawks 83:95. Z dwoma wygranymi z ośmiu meczach ?Jeziorowcy? zajmują dopiero ostatnie miejsce w Pacific Division

Szóstej porażki w obecnym sezonie koszykarskiej ligi NBA doznał zespół Los Angeles Lakers. Obrońcy tytułu mistrzowskiego przegrali we własnej hali z Atlanta Hawks 83:95 i przy zaledwie dwóch zwycięstwach zajmują ostatnie miejsce w Pacific Division.

Do sukcesu poprowadził gości Shareef Abdur-Rahim, który zdobył 26 punktów, zanotował 10 zbiórek i nie pomylił się przy żadnym z 10 rzutów wolnych. Dobry mecz rozegrał również Jason Terry, który uzyskał 21 punktów, a ponadto zaliczył osiem asyst i sześć zbiórek.

Po dwóch kwartach gospodarze przegrywali sześcioma punktami i wynik meczu był otwarty. O porażce zadecydowała słaba trzecia kwarta, którą przegrali sześcioma punktami. Graczom Lakers puszczały nerwy, a Kobe Bryant i Derek Fisher zostali ukarani przewinieniami technicznymi.

Bryant zdobył 21 punktów i dodał sześć zbiórek oraz osiem asyst. Brian Shaw uzyskał 17 pkt. Podopieczni trenera Phila Jacksona cały czas występują osłabieni brakiem Shaquille'a O'Neala, który leczy kontuzję.

Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Michael Jordan, ale Washington Wizards przegrali przed własną publicznością z Seattle SuperSonics 95:101.

Koszykarz wszech czasów przebywał na parkiecie 31 minut. W tym czasie zdobył 27 punktów, trafiając 13 na 22 rzuty z gry. Na swoim koncie zapisał również sześć zbiórek i cztery asysty.

Gospodarze nie mogli sobie poradzić z doskonale usposobionym skrzydłowym "Ponaddźwiękowców" Rashardem Lewisem, który rozegrał najlepszy mecz w zawodowej karierze. Trafił 16 z 19 rzutów z gry (w tym trzy z czterech za trzy punkty) i uzyskał w sumie 37 pkt. Zanotował także siedem zbiórek i trzy asysty.

Powody do radości miał także Gary Payton, który dzięki 16 asystom przekroczył granicę siedmiu tysięcy podań otwierających partnerom drogę do kosza rywali. W klasyfikacji wszech czasów w tym elemencie gry zajmuje 11 miejsce.

Dzięki najwyższym w karierze zdobyczom punktowym Alvina Williamsa - 32 i Jerome'a Williamsa - 30, osłabiony z powodu kontuzji sześciu podstawowych koszykarzy zespół Toronto Raptors wygrał w Orlando z Magic 115:109.

Liderem gospodarzy był najlepszy strzelec obecnego sezonu Tracy McGrady, który uzyskał 38 punktów.

Najlepszy start w historii swoich występów w lidze NBA jest udziałem występującej w tych rozgrywkach od 1976 roku drużyny Indiana Pacers. Po wygranej nad Cleveland Cavaliers 95:75 zespół z Indianapolis ma w dorobku sześć zwycięstw, przy tylko jednej porażce.

Z kolei odmienne nastroje panują w Nowym Jorku. Knicks przegrali z Utah Jazz 87:108 i z zaledwie jednym zwycięstwem zajmują ostatnie miejsce w Atlantic Division. W NBA gorszym bilansem legitymuje się tylko zespół Memphis Grizzlies.

Najlepiej wśród gości zaprezentowali się Karl Malone i Rosjanin Andrej Kirilenko, którzy zdobyli odpowiednio 21 i 20 punktów.

Przewaga "Jazzmanów" nie podlegała dyskusji, a po trzeciej kwarcie prowadzili oni 30 punktami. Zespół Utah wygrał pierwszy z pięciu rozegranych do tej pory meczów wyjazdowych.