Euro 2012. Ferguson popiera Capello w sprawie Terry'ego

Menedżer Manchesteru United Alex Ferguson uważa, że tylko od selekcjonera reprezentacji Anglii Fabio Capello powinno zależeć, czy John Terry nadal będzie kapitanem zespołu ?Trzech Lwów?.
Obrońca Chelsea został oskarżony o rasistowskie zachowanie względem ciemnoskórego zawodnika Queens Park Rangers Antona Ferdinanda. W piątek ogłoszono, że jego sprawa przed sądem została odroczona i odbędzie się po Euro 2012.

Alex Ferguson uważa, że włoski selekcjoner nie zrobił niczego złego wygłaszając swoją opinię, w której stwierdził, że Terry nadal powinien być kapitanem reprezentacji. Angielska federacja odebrała ją niedawno zawodnikowi Chelsea.

- Nie ma nic złego w tym, że ma własne zdanie - uważa Ferguson. - Myślę, że to co wydarzy się w ciągu najbliższych dni powinno wyjść razem od związku i Fabio Capello, ponieważ to on jest odpowiedzialny za zespół - dodaje szkocki menedżer.

- Bezdyskusyjnie najważniejszą osobą w piłkarskim zespole jest menedżer, w tej sprawie nie ma miejsca na dyskusje - stawia sprawę jasno trener "Czerwonych Diabłów".