Dwie różne połowy kadry Wenty. Remis z Islandią

Od remisu 31:31 z aktualnym jeszcze brązowym medalistą mistrzostw Europy, Islandią, reprezentacja Polski z czterema zawodnikami Vive Targi Kielce rozpoczęła w duńskim Kolding udział w turnieju Totalkredit Cup.

Islandia to zespół, który Polakom w ostatnich latach z pewnością śni się po nocach. Na olimpiadzie w Pekinie drużyna Bogdana Wenty właśnie z tą drużyną przegrała mecz o półfinał igrzysk, a dwa lata temu na mistrzostwach Europy w meczu o brąz nasz zespół uległ rywalom z wyspy gejzerów 26:29.

W piątek biało-czerwoni, przygotowujący się do rozpoczynających się 15 stycznia mistrzostw Europy w Serbii, w pierwszych trzydziestu minutach (w podstawowym składzie wyszli dwaj kielczanie: Michał Jurecki i Patryk Kuchczyński) zagrali bardzo dobrze. W bramce kilka razy błysnął obchodzący 24-urodziny Piotr Wyszomirski i dzięki temu mogliśmy przeprowadzić kilka kontrataków. W ofensywie najlepiej spisywali się natomiast Bartłomiej Jaszka i Krzysztof Lijewski. W 22. minucie podopieczni Bogdana Wenty prowadzili już 12:6 a do przerwy 17:11 i nic nie zapowiadało słabszej drugiej połowy.

W niej Polacy zagrali jednak słabiej w ataku i rywale w ostatniej minucie doprowadzili do remisu. Zwycięstwo mógł dać Karol Bielecki, ale w ostatniej akcji trafił w poprzeczkę.

W drugim piątkowym spotkaniu wicemistrzowie świata Duńczycy zremisowali ze Słowenią 29:29 (16:12).

W sobotę w Herning Polska zagra z gospodarzami (początek meczu o godz. 16.15), a w drugim pojedynku Słowenia zmierzy się z Islandią. W niedzielę uczestnicy Totalkredit Cup przenoszą się do Aarhus - biało-czerwoni grają ze Słowenią (godz. 14.15), a turniej zakończy pojedynek Skandynawów.

mts

Polska: Wyszomirski, Wichary - K. Lijewski 7, Bielecki 5, Kuchczyński 4, Wiśniewski 4, M. Jurecki 3, Tłuczyński 3, Zaremba 1, Jaszka 1, Jurkiewicz 1, Syprzak 1, Orzechowski 1, Tkaczyk, B. Jurecki, Kwiatkowski.