Euro 2012. Polska wybrała kiepską bazę? Czesi też narzekają!

Nie tylko Polacy krytykują wybór bazy reprezentacji na Euro 2012, jaką będzie hotel Hyatt w centrum Warszawy. Nosem kręcą również Czesi. Nasi grupowi rywale zamieszkają we wrocławskim Hotelu Monopol i zdaniem dziennika ?Aha? czekają ich w tym miejscu bezsenne noce. Wszystko przez położony nieopodal... kościół
Wybór polskiej bazy na Euro spotkał się ze sporą krytyką, bo ulokowany w centrum stolicy Hotel Hyatt nie gwarantuje naszym piłkarzom spokoju. Zazwyczaj wybiera się miejsce w leśnym zaciszu, gdzie zawodnikom łatwiej odciąć się od ogromnej towarzyszącej turniejowi presji. Tu zaś piłkarze Franciszka Smudy będą na świeczniku, a co więcej na treningi na stadionie Polonii Warszawa będą musieli przejeżdżać przez pół zatłoczonej Warszawy.

Okazuje się, że nie tylko polski wybór wywołał tak duże kontrowersje. Również Czesi miejsce, w którym zamieszkają ich piłkarze, oceniają za dalekie od ideału. Podopieczni Michala Bilka będą odpoczywać we wrocławskim Hotelu Monopol. No właśnie - odpoczywać, czy nie? - nad tym zastanawia się czeski dziennik "Aha".

"Hotel ładny, ale posiada jedną wadę - jest przyklejony do kościoła Świętej Doroty. To oznacza, że bijący co godzinę dzwon jego wieży będzie piłkarzy zrywał z łóżek" - czytamy w gazecie. Dziennikarze zauważają plusy takiej sytuacji - "Milan Baros będzie miał, gdzie modlić się o dobry wynik reprezentacji" - ale ich zdaniem minusów jest znacznie więcej. "Niewyspanym chłopcom przez cały turniej będzie dzwonić w uszach, to będzie przeszkadzało im w słuchaniu instrukcji na boisku, mogą też mieć problem z dosłyszeniem gwizdka sędziego" - żartuje gazeta.

Na koniec "Aha" wraca pamięcią do poprzedniego turnieju - w Austrii i Szwajcarii. "Gdzie są te czasy, kiedy piłkarze Karela Brucknera regenerowali swoje siły pośród cichych, alpejskich łąk?". Ze swojej strony tylko przypomnimy, że Czesi wówczas nie wyszli z grupy, zajęli ostatnie miejsce wygrywając tylko jeden mecz.

Terminarz meczów Polski na Euro 2012:

Polska - Grecja, 8 czerwca, godz. 18, Stadion Narodowy

Polska - Rosja, 12 czerwca, godz. 20.45, Stadion Narodowy

Czechy - Polska, 16 czerwca, godz. 20.45, Stadion Miejski we Wrocławiu

Grupy na Euro 2012

Grupa A: Polska, Grecja, Rosja, Czechy

Grupa B: Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia

Grupa C: Hiszpania, Włochy, Irlandia, Chorwacja

Grupa D: Ukraina, Szwecja, Francja, Anglia