Zmiany w Ślęzie - Teichert zrezygnował

KOSZYKÓWKA. Tadeusz Teichert nie jest już trenerem Ślęzy Wrocław. Klub podpisał roczny kontrakt z rozgrywającą Edytą Krysiewicz
- Złożyłem rezygnację ze względu na stan zdrowia - tłumaczy swoją decyzję Tadeusz Teichert. Działacze wrocławskiego klubu przyjęli dymisję i już poszukują następcy.

- Rozmawiamy z wrocławskimi trenerami - zdradził tylko dyrektor Ślęzy Wiesław Sąsiadek. Jednym z kandydatów na stanowisko szkoleniowca jest Jerzy Onyszkiewicz, który przez wiele lat prowadził drużynę AZS-u Uniwersytet Wrocław.

- Padła propozycja, żebym poprowadził Ślęzę - potwierdza Onyszkiewicz. - Muszę się zastanowić. Wiem, że nie jestem jedynym kandydatem - dodaje.

Czasu do namysłu trener nie ma zbyt wiele. Szefowie Ślęzy chcą, by nowy szkoleniowiec poprowadził drużynę już w sobotę podczas meczu z SMS-em Warszawa. Do momentu znalezienia nowego trenera z zespołem pracować będzie menedżer klubu Romuald Krauze.

Od dziś z drużyną trenuje natomiast Edyta Krysiewicz. Była zawodniczka Cukierków Brzeg podpisała dziś ze Ślęzą roczny kontrakt.

- Cieszę się, że tak się złożyło i znów jestem we Wrocławiu - komentuje Edyta Krysiewicz. - Czeka nas dużo pracy w niełatwym sezonie - dodaje.

Nowa rozgrywająca zadebiutuje już w sobotę w ważnym dla wrocławianek spotkaniu z SMS-em Warszawa - rywalem Ślęzy w walce o utrzymanie w ekstraklasie.

dk