Kolejna przegrana koszykarek SMS

Bielańska drużyna zagrała w sobotę słabiutko i dość łatwo oddała zwycięstwo akademiczkom z Chełma.

Pierwsza kwarta była jednak wyrównana. Zawodniczki SMS nie dawały przeciwniczkom odskoczyć na więcej niż sześć punktów. W końcówce kwarty pokazała się Edyta Błaszczak. Rzutem za trzy punkty wyrównała na 15:15, by chwilę później celnym rzutem osobistym wyprowadzić drużynę na prowadzenie.

Jednak drugą odsłonę warszawianki rozpoczęły bardzo źle. Przez ponad cztery minuty nie były w stanie celnie rzucić do kosza. Niemoc przerwała dopiero Paulina Pawlak, najlepsza w sobotę zawodniczka SMS. Drużyna jednak dalej grała słabo. Z drugiej strony Meblotap również nie pokazywał w tym okresie niczego wielkiego. W końcówce połowy ładnym rzutem z dystansu Katarzyna Krężel wyprowadziła warszawianki na prowadzenie 27:24. Po raz ostatni w tym meczu.

Druga połowa obfitowała w błędy, uczennice grały nerwowo i nieskutecznie, zbyt wiele piłek traciły. Na osiem minut przed końcem przy stanie 42:58 podjęły jeszcze jedną dramatyczną próbę dogonienia rywalek. To było już jednak zadanie ponad siły.

SMS PZKOSZ. WARSZAWA - MEBLOTAP AZS CHEŁM 54:70. Kwarty: 18:15, 12:18, 12:20, 12:17. SMS: Skorek 14, Dąbkowska 8, Pawlak 8, Błaszczak 6, Chomać 4, Piekarska 4, Krężel 3, Zagrobelna 2, Pamuła 0. Najskuteczniejsze w Meblotapie: Pietraś 16, Erofeeva 12, Czajkowska 12.

Pozostałe wyniki 5. kolejki ekstraklasy kobiet: Lotos VBW Clima Gdynia - Eureka Toruń 112:61, ŁKS Łódź - Cukierki Odra Brzeg 63:70, PZU Polfa Pabianice - Quay POSiR Poznań 89:75, TKS Łączność Olsztyn - CCC Aquapark Polkowice 66:59, Wisła Kraków - Ślęza Wrocław 81:68.