Porażka Canadiens, Czerkawski znokautowany

Montreal Canadiens Mariusza Czerkawskiego rozgromione przez Philadelphia Flyers 6:2, polski hokeista znokautowany. Drużyna NY Rangers Krzysztofa Oliwy pokonała 5:4 Toronto Maple Leafs. Polak nie zagrał ani minuty
Zespół Mariusza Czerkawskiego przegrał u siebie z Philadelphia Flyers 2:6, a bohaterem meczu był John LeClair, zdobywca czterech goli. 33-letni LeClair, w przeszłości zawodnik Canadiens, wpisywał się

na listę strzelców w 12., 24., 37. i 44. minucie. Pozostałe bramki

dla zwycięzców strzelili Mark Recchi (9.), który dołożył dwie asysty i Marty Murray (50.).

LeClair ma już sześć bramek, które zdobył w zaledwie trzech meczach sezonu.

Jeremy Roenick dorzucił trzy asysty w ataku Flyers.

Mariusz Czerkawski przebywał na tafli przez niespełna 14 minut i asystował przy trafieniu Koivu. Polski hokeista trzykrotnie uderzał na bramkę Romana Cechmanka, ale bez powodzenia. Polak został wykluczony z gry po faulu Todda Fedoruka, który w 4. minucie trzeciej tercji zaatakował Polaka łokciem. Czerkawski uderzył z wielkim impetem w bandę i już na lód nie wyjechał. Fedoruk dostał karę meczu.

Występ LeClair przeciwko swoim byłym kolegom z Canadiens był jak zwykle imponujący. Od czasu transferu z Montrealu do Filadelfii w 1995 roku LeClair zdobył 28 bramek i miał 15 asyst przeciwko Canadiens.

Montrealczycy jak dotąd wygrali jeden mecz i aż dwa z rzędu przegrali.

W ekipie gospodarzy na listę strzelców wpisali się Yanic Perreault (15.) i Saku Koivu (28.).

Spośród siedmiu wtorkowych spotkań, tylko zawodnikom z Montraelu

nie udało się wykorzystać atutu własnej hali. W dwóch przypadkach

mecze kończyły się po dogrywce, New York Islanders pokonali

Nashville Predators 4:3, a St. Louis Blues wygrali z Carolina

Hurricanes 2:1.

Hokeiści Nashville prowadzili z Islanders 2:0, a następnie 3:1, a mimo to zeszli z lodowiska pokonani. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a w drugiej minucie dogrywki zwycięskiego gola dla byłego klubu Mariusza Czerkawskiego strzelił Adrian Aucoin.

Podobny przebieg miało spotkanie St. Louis z Hurricanes. Od ósmej minuty goście prowadzili po strzale Jaroslava Svobody. Dopiero w 44. minucie wyrównał Aleksander Chawanow. W dogrywce bramkę dla gospodarzy uzyskał Tom Koivisto.

W ekipie Blues dobrze zaprezentował się austriacki bramkarz Reinhard Divis (w NHL zadebiutował pół roku temu), który obronił 23 strzały.

W Nowym Jorku Paweł Bure zdobył dwie bramki i asystę w pierwszym meczu sezonu. Rangers pokonali Toronto Maple Leafs 5:4.

Bure nie zagrał w trzech pierwszych meczach sezonu z powodu przeziębienia i infekcji gardła.

New York Islanders - Nashville Predators4:3 (po dogr.)
New York Rangers - Toronto Maple Leafs5:4
Ottawa Senators - Phoenix Coyotes2:1
Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers2:6
Minnesota Wild - Florida Panthers4:1
St Louis Blues - Carolina Hurricanes2:1 (po dogr.)
Dallas Stars - Edmonton Oilers3:0

W tabeli kolejno: zwycięstwa, porażki, remisy, porażki po

dogrywce za jeden punkt, bramki, punkty.