Euro 2012. Hiszpańska prasa: "Cholerny towarzyski", "Rykoszet zabił najlepszych"

1 : 0
Informacje
Towarzyskie -
Sobota 12.11.2011 godzina 18:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Anglia
0
1
1
Hiszpania
0
0
0
Składy i szczegóły
Anglia
Gol: Lampard (48)
Kartki: Milner (żółta)
Skład: Hart - G. Johnson, Jagielka, Lescott, A. Cole - Jones (Rodwell 57), Parker (Walker 85) - Walcott (Downing 46), Lampard (Barry 57), Milner (A. Johnson 76) - Bent (Welbeck 64)
Hiszpania
Kartki: Ramos (żółta), Fabregas (żółta)
Skład: Casillas (Reina 46) - Arbeloa, Ramos (Puyol 75), Pique, Alba - Xavi (Fabregas 46), Busquets (Torres 64), Alonso - Iniesta (Cazorla 75), Silva (Mata 46), Villa
PRZEGLĄD PRASY. W sobotę na Wembley to Anglia okazała się lepsza od podopiecznych Del Bosque. Hiszpańska prasa przegraną z Lampardem i spółką uważa za przypadek. "Przegrali z tego samego powodu, dla którego w Afryce rodzą się albinosi, dwugłowe węże a w Japonii dwumetrowcy. [...] To żart losu, anomalia" - twierdzą dziennikarze internetowego wydania AS.
AS: "Rykoszet zabił najlepszych"

"[Hiszpanie] Przegrali z tego samego powodu, dla którego w Afryce rodzą się albinosi, dwugłowe węże a w Japonii dwumetrowcy. To żart losu, anomalia. Co prawda, trzeb przyznać, że Hiszpania miewa skłonności do zasypiania, co wykorzystali Anglicy, a Cesc zmarnował świetną okazję zdobycia bramki, ale zarówno przed i po tym wypadku, był niezaprzeczalnie lepszy i w światło bramki strzelał sześć razy częściej niż jego rywale."

Marca: "Cholerny towarzyski"

"Dobrze wiadomość: mistrzowie świata są niemalże niepokonani. Druga strona medalu, to fakt, że pomimo ogromnej sławy i siły tej drużyny, w meczach towarzyskich pojawiają się niedociągnięcia." - napisał dziennik Marca, przypominając również serię spotkań bez porażki: "Od tamtego dnia [11.06.2011] do wczoraj podopieczni Del Bosque wygrali 17 meczów, w tym 8 kwalifikacyjnych do Euro 2012." - dodali dziennikarze.

To wstyd, że przegraliśmy - Iker Casillas o meczu z Anglią »