Euro 2012. Niespodziewane wsparcie dla Rooneya

Wayne Rooney został zdyskwalifikowany na trzy mecze przez UEFA za brutalny faul w meczu eliminacji Euro 2012 i nie zagra w fazie grupowej turnieju. Niespodziewane wsparcie pojawiło się ze strony... Miodraga Dżudovicia, czyli ofiary faulu napastnika Manchesteru United.
W ostatnim meczu eliminacji z Czarnogórą 26-letni napastnik brutalnie kopnął odwróconego do niego plecami Miodraga Dżudovicia i dostał czerwoną kartkę. UEFA zdyskwalifikowała go na trzy mecze, więc Rooney będzie mógł zagrać dopiero w ćwierćfinale Euro 2012.

W najbliższym czasie angielska federacja spodziewa się listu od UEFA, w którym znajdzie się dokładne wyjaśnienie, skąd tak wysoka kara. Jeśli Anglicy uznają, że tłumaczenia nie są przekonywające, wystosują odwołanie, w którym będą prosili o złagodzenie kary. Orędownikiem skrócenia dyskwalifikacji, a nawet całkowitego jej zaniechania, jest Miodrag Dżudović, który napisał wraz z rosyjską gazetą "Soviet Sport" list do europejskiej federacji.

"Miodrag pragnie podkreślić, że nie znalazł żadnych oznak agresji w zachowaniu Rooneya. W jego opinii reprezentant Anglii kierował się emocjami i był to raczej akt desperacji, a nie gniewu. Najważniejszym szczegółem, na który UEFA powinna zwrócić uwagę jest to, że Rooney przeprosił. Zdawał sobie sprawę ze swojej winy. UEFA zwraca wielką uwagę na zasady fair play, a zachowanie Rooneya jest najjaśniejszym przykładem sprawiedliwości. Rzadko zdarza się, że gracz opuszcza przedwcześnie boisko i nie wini za to nikogo poza sobą. Uważamy, że Wayne Rooney nie powinien być zawieszony nawet na jeden mecz. Wierzymy, że UEFA nas wysłucha" - czytamy w liście.

Kto zawiódł w eliminacjach Euro 2012? Portugalia,...