I runda Pucharu UEFA - Warzycha bohaterem Aten

Krzysztof Warzycha został bohaterem Aten. Polski napastnik Panathinaikosu zdobył w dogrywce meczu z Liteksem Łowecz dwa gole i jego zespół awansował do II rundy Pucharu UEFA.
Warzycha pojawił się na boisku dopiero w 73. minucie. Dłużej grał Olisadebe. Wszedł po I połowie.

Awansował też zespół Tomasza Hajty i Tomasza Wałdocha (nadal jest kontuzjowany) - Schalke 04. Hajto grał 47 minut. Jego drużyna pokonała 4:0 FC Gomel z Białorusi.

Awansowała również drużyna Marka Koźmińskiego, Radosława Majdana i Mariusza Kukiełki - PAOK Saloniki. Grecki zespół pokonał portugalski Leixoes 4:1. Cały mecz grał Kukiełka, Koźmiński spędził to spotkanie na ławce rezerwowych, a Majdana w ogóle nie było w meczowej osiemnastce.

Czterech Polaków zagrało w barwach Anorthosis Famagusta: Sławomir Majak, Mariusz Piekarski, Wojciech Kowalczyk i Radosław Michalski. Cypryjski zespół wyeliminował Iraklis Saloniki. Jedną bramkę dla Cypryjczyków strzelił Majak.

W II rundzie jest też drużyna Romana Dąbrowskiego - Besiktas Sambuł. Turecki zespół wygrał 5:0 z FK Sarajevo. Polak grał 72. minuty.

Awansował także Michał Żewłakow (Anderlecht Bruksela). Polak grał 90 minut wygranym meczu z norweskim Stabaek.

Zespół Jerzego Brzęczka - Sturm Graz - przegrał co prawda 3:4 z Livingston, ale i tak znalazł się w II rundzie dzięki wysokiemu zwycięstwu w pierwszym meczu. Brzęczek grał przez 90 minut.

Cały mecz w barwach Heerenveen rozegrał Arkadiusz Radomski. Jego zespół wygrał z Nationalem Bukareszt 2:0, ale odpadł z rywalizacji. W II rundzie nie zagra też Marcin Żewłakow (grał 90 minut), które Excelsior Mouscron przegrał aż 1:5 ze Slavią Praga.

Sensacją jest wyeliminowanie Chelsea Londyn przez Vikinga Stavanger.

Polonia Warszawa - FC Porto 2:0 (0:0)

Bramki: Antoni Łukasiewicz (67), Marcin Kuś (81).

Pierwszy mecz: 6:0 dla Porto. Awans - FC Porto.

Wisła Kraków - NK Promorje Ajdovszczina 6:1 (1:1).

Bramki: Maciej Żurawski (16-karny, 73), Kalu Uche (51), Mariusz Jop (55), Paweł Brożek (74), Maciej Stolarczyk (84) - Mitja Zatkovic (12).

Pierwszy mecz 2:0 dla Wisły. Awans Wisły.

FC Utrecht - Legia Warszawa 1:3 (1:1)

Bramki: Siergiej Omeljańczuk (44-samob.) - Stanko Svitlica (61, 67-karny), Cezary Kucharski (7).

Pierwszy mecz: 4:1 dla Legii. Awans - Legia Warszawa.

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Gomel 4:0 (1:0)

Bramki: Mike Hanke dwie (62, 72), Marc Wilmots (10), Sven Kmetsch (67).

Pierwszy mecz - 4:1, awans - Schalke 04.

Sartid Smederevo - Ipswich Town 0:1 (0:1)

Bramka: Marcus Bent (9-karny).

Pierwszy mecz - 1:1, awans - Ipswich Town.

Dinamo Tbilisi - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Bramka: Zboncak (64).

Pierwszy mecz - 2:3, awans - Slovanu.

Metalurg Zaporoże - Leeds United 1:1 (1:0)

Bramki: Irakli Modebadze (24) - Nick Barmby (77)

Pierwszy mecz: 1:0 dla Leeds. Awans - Leeds United.

Zenit St. Petersburg - Grasshoppers Zurych 2:1 (2:0)

Bramki: Aleksander Kerżakow dwie (8, 20) - Pate Baturina (89).

Pierwszy mecz - 1:3, awans - Grasshoppers.

Kocaelispor Izmit - Ferencvaros Budapeszt 0:1 (0:1)

Bramka: Peter Lipcsei (31).

Pierwszy mecz - 0:4, awans - Ferencvaros.

Werder Brema - Metalurg Donieck 8:0 (3:0).

Bramki: Johan Micoud (43, 46), Tim Borowski (45, 78), Ivan Klasnic (66, 90), Frank Verlaat (14), Angelos Charisteas (51).

Pierwszy mecz: 2:2. Awans - Werder Brema.

Siroki Brijeg - Sparta Praga 0:1 (0:1)

Bramka: Jiri Jarosik (23). Pierwszy mecz: 3:0 dla Sparty. Awans - Sparta Praga.

PAOK Saloniki - Leixoes 4:1 (2:0)

Bramki: Yiannakis Okkas (17, 79), Dimitris Salpigidis (15), Evangelos Koutsopoulos (57) - Pedras (80). Pierwszy mecz: 2:1 dla Leixoes. Awans - PAOK Saloniki.

TE Zalaegerszeg - Dinamo Zagrzeb 1:3 (0:2)

Bramki: Radu Sabo (90) - Dumitru Mitu (13), Ivica Olic (42-karny), Edin Mujcin (74).

Pierwszy mecz - 0:6. Awans - Dinamo Zagrzeb.

Varteks Varażdin - FC Midtjylland 1:1 (0:0)

Bramki: Miljenko Mumlek (86) - Razak Pimpong (67).

Pierwszy mecz - 0:1. Awans - FC Midtyjlland.

CSKA Sofia - Blackburn Rovers 3:3 (0:1)

Bramki: Emil Gargorow (66, 88-karny), Agnaldo (71) - David Thompson (31), Egil Ostenstad (56), Damien Duff (57).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans - Blackburn Rovers.

Lorient - Denizlispor 3:1 (1:1)

Bramki: Elie Kroupi (42), Tchiressoua Guel (48), Anthony Gauvin (90) - Richard Martini (19- samobójcza)

Pierwszy mecz - 0:2. Awans - Denizlispor.

SC Heerenveen - National Buchareszt 2:0 (0:0)

Bramki: Petter Hansson (54), Romano Denneboom (65).

Pierwszy mecz: 3:0 dla Nationalu. Awans - National Bukareszt.

Ujpest Budapeszt - Paris St Germain 0:1 (0:0)

Bramka: Selin Benachour (61).

Pierwszy mecz: 0:3. Awans - Paris St Germain.

Hapoel Tel Aviv - FC Kaernten 0:1 (0:1)

Bramka: Markus Oberleitner (44.).

Pierwszy mecz 4:0. Awans - Hapoel.

FK Sarajevo - Besiktas Stambuł 0:5 (0:2)

Bramki: Daniel Pancu (6), Uzulmez Ibrahim (43), Ahmet Dursun (73), Yasin Sulun (84), Ali Begecarslan (86).

Pierwszy mecz - 2:2. Awans - Besiktas Stambuł.

Skoda Xanthi - Lazio Rzym 0:0

Pierwszy mecz 0:4. Awans - Lazio Rzym.

Fenerbahce Stambuł - AIK Sztokholm 3:1 (1:1)

Bramki: Ali Gunes (30), Samuel Johnson (74), Akin Serhat (90) - Daniel Hoch (31).

Pierwszy mecz - 3:3. Awans - Fenerbahce Stambuł.

FK Suduva - Celtic Glasgow 0:2 (0:2)

Bramki: David Fernandez (12), Alan Thompson (25)

Pierwszy mecz - 1:8. Awans - Celtic.

Broendby Kopenhaga - Lewski Sofia 1:1 (0:1)

Bramki: Mattias Jonson (70) - Dimitar Iwankow (9).

Pierwszy mecz - 4:1 dla Lewskiego. Awans - Lewski Sofia.

Anorthosis Famagusta - Iraklis Saloniki 3:1 (1:1)

Bramki: Temuri Kecbaja (9), Sławomir Majak (57), Panikos Xiourouppas (81) - Fofoka Enderson (31).

Pierwszy mecz - 4:2 dla Iraklisu. Awans - Anorthosis Famagusta.

Deportivo Alaves - Ankaragucu Ankara 3:0 (1:0)

Bramki: Jesus Angel Turiel (49, 73), Ivan Alonso (6).

Pierwszy mecz: 2:1 dla Alaves. Awans - Deportivo Alaves.

Stabaek IF - RSC Anderlecht Bruksela 1:2 (1:1)

Bramki: Christian Wilhelmsson (5) - Gilles de Bilde (13), Sherjill MacDonald (56)

Pierwszy mecz - 1:0 dla Stabeaku. Awans - Anderlecht Bruksela.

Chievo Werona - Crvena Zvezda Belgrad 0:2 (0:0)

Bramki: Ivan Gvozdenovic (70), Dejan Milovanovic (86).

Pierwszy mecz: 0:0. Awnas - Crvena Zvezda Belgrad.

FK Ventspils - VfB Stuttgart 1:4 (1:1)

Bramki: Yevgenigs Landerivs (17) - Christian Tiffert - dwie (23, 90), Ionel Ganea (53), Ioannis Amanatidis (88).

Pierwszy mecz - 4:1 dla VfB Stuttgart. Awans - VfB Stuttgart.

Slavia Praga - Excelsior Mouscron 5:1 (3:0)

Bramki: Tomas Dosek (3, 41), Patrik Gedeon (9), Stepan Vachousek (53), Adouto (80) - Martin Muller (83-samobójcza).

Pierwszy mecz: 2:2. Awans - Slavia Praga.

Grazer AK - Apoel Nikozja 1:1 (1:0)

Bramki: Anton Ehmann (44.) - Demetris Daskalakis (85).

Pierwszy mecz: 2:0 dla Apoelu. Awans - Apoel Nikozja.

FC Livingston - Sturm Graz 4:3 (1:1)

Bramki: Barry Wilson (32-karny, 90), Davide Xausa (56), Marvin Andrews (77) - Imre Szabics (45, 54), David Mujiri (48)

Pierwszy mecz - 2:5. Awans - Sturm Graz.

AC Parma - CSKA Moskwa 3:2 (1:2)

Bramki: Parmy - Adrian Mutu (65, 90), Adriano (8) - Sergiej Siemak - dwie (36, 43).

Pierwszy mecz - 1:1. Awans - AC Parma.

Viking Stavanger - Chelsea Londyn 4:2 (2:1)

Bramki: Erik Nevland (60, 87), Morten Berre (9), Peter Kopteff (34) - Frank Lampard (45), John Terry (62).

Pierwszy mecz: 1:2. Awans - Viking Stavanger.

Puchov - Girondins Bordeaux 1:4 (1:2)

Bramki: Jozef Muzlay (44) - Savio (40), Jean-Claude Darcheville - dwie (41, 88), Pascal Feindouno (67).

Pierwszy mecz - 0:6. Awans - Girondins Bordeaux.

Rapid Bukareszt - Vitesse Arnhem 0:1 (0:0)

Bramka: Bob Peeters (62).

Pierwszy mecz - 1:1. Awans - Vitesse Arnhem.

Djurgarden Sztokholm - FC Kopenhaga 3:1 (2:0)

Bramki: Johan Elmander (13, 45), Kim Kallstrom (90-karny) - Bora Zivkovic (88).

Pierwszy mecz - 0:0. Awans - Djurgarden Sztokholm.

FC Fulham - Hajduk Split 2:2 (2:2)

Bramki: Steve Marlet (20), Steed Malbranque (44-karny) - Vlatko Dolonga (6), Hrvoje Vejic (40).

Pierwszy mecz - 1:0 dla Fulhamu. Awans - FC Fulham.

OB Odense - Celta Vigo 1:0 (0:0)

Bramka: Fernando Derveld (62)

Pierwszy mecz: 0:2. Awans - Celta Vigo.

Malaga - Żeljeznicar Sarajewo 1:0 (0:0)

Bramka: Dely Valdes (6-karny)

Pierwszy mecz: 0:0. Awans - Malaga.

Betis Sewilla - Zimbru Kiszyniów 2:1 (2:1)

Bramki: Washington Tais (23), Gaston Casas (30) - Boris Cebotari (32-karny).

Pierwszy mecz - 2:0. Awans - Real Betis Sewilla.

Panathinaikos Ateny - Litex Łowecz 2:1 po dogrywce (0:1, 0:0)

Bramki: dla Panathinaikosu - Krzysztof Warzycha - dwie (108, 120); dla Litexu - Graf (90).

Pierwszy mecz - 1:0. Awans - Panathinaikos

Glasgow Rangers - Viktoria Żiżkow 3:1 po dogrywce (2:0, 1:0)

Bramki: Ronald de Boer (43, 59), Neil McCann (97) - Marcel Licka (100).

Pierwszy mecz: 2:0 dla Viktorii. Awans - Viktoria Żiżkow.

Boavista Porto - Maccabi Tel Awiw 4:1 (2:0)

Bramki: Jocivalter - dwie (30, 90), Avi Strool (5-samob.), Serginho (52) - Amir Torjman (76).

Pierwszy mecz: 1:0 dla Maccabi. Awans - Boavista Porto.