Tenis. Turniej WTA w Moskwie - Venus Williams odpadła w drugiej rundzie

Najwyżej rozstawione tenisistka, Amerykanka Venus Williams odpadła w czwartek w drugiej rundzie turnieju z cyklu WTA Tour - Kremlin Cup (z pulą nagród 1,224 mln dol.), rozgrywanego w hali Kompleksu Olimpijskiego w Moskwie. W wyniku zwichnięcia lewej kostki z turnieju wycofała się Anna Kurnikowa

Williams, wiceliderka rankingu WTA Tour, przegrała w 1/8 finału z Bułgarką Magdalena Malejewą 6:2, 1:6, 6:7 (3-7).

Był to pierwszy mecz Amerykanki (w pierwszej rundzie miała tzw. "wolny los") od występu w finale wielkoszlemowego US Open. W Nowym Jorku przegrała w dwóch setach ze swoją młodszą siostrą, Sereną, która dzięki temu umocniła się na czele klasyfikacji WTA. Był to dopiero drugi występ Venus Williams w Moskwie. Poprzednio, w 1997 roku, także przegrała w drugiej rundzie Kremlin Cup.

W turnieju nie gra też już gwiazdorka gospodarzy Anna Kurnikowa, która z powodu zwichnięcia lewej kostki wycofała się w czwartek z turnieju. Decyzję tę tenisistka pochodząca ze stolicy Rosji podjęła po konsultacji z fizykoterapeutką z ramienia WTA Tour, która stwierdziła u niej częściowe naderwanie jednego ze ścięgien lewej stopy.

W tej sytuacji 21-letnia Kurnikowa prawdopodobnie nie wróci na korty do końca roku. Nie wiadomo czy ten uraz jest związany z przewlekłą kontuzją, która w poprzednim sezonie wyłączyła ją z gry na ponad osiem miesięcy (w lutym 2001 roku doznała skręcenia lewej kostki, połączonego ze złamaniem kości śródstopia).

Tegoroczny Kremlin Cup był 116. startem turniejowym Kurnikowej, która wciąż nie zdobyła tytułu w cyklu WTA Tour, odkąd przeszła na zawodowstwo w 1995 roku. W środę wieczorem Kurnikowa zeszła z kortu podczas ćwierćfinału gry podwójnej w meczu 1/4 finału. Nastąpiło to przed rozpoczęciem trzeciego seta.

Wcześniej Rosjanka, grając w parze z Amerykanką Meghann Shaughnessy, zwyciężyła 6:1 w drugim secie przeciwko jugosłowiańsko-rosyjskiemu deblowi Jelena Dokic i Nadieżda Pietrowa. Pierwszego Dokic z Pietrową wygrały 6:4.

Kurnikowa wystąpiła w Moskwie także dzięki "dzikiej karcie", a w drugiej rundzie jej rywalką miała być Pietrowa. W pierwszej rundzie Kurnikowa wyeliminowała Szwajcarkę Marie-Gaiane Mikaelian, która wcześniej pomyślnie przeszła eliminacje.