Trener Lecha Poznań Bogusław Baniak zwolniony

Nowym szkoleniowcem "Kolejorza" jest obecnie Czesław Jakołcewicz. Wiosną to stanowisko ma objąć Czech Libor Pala
Na razie lechitów będzie prowadzić Czesław Jakołcewicz, ale wiosną, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, to stanowisko ma objąć Czech Libor Pala, szkoleniowiec Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Baniak rozstał się z Lechem po ponad dwuletnim okresie pracy. Objął klub w kwietniu 2001 r., gdy "Kolejorz" był bliski degradacji do III ligi. Utrzymał ich cudem, po czym po roku awansował do ekstraklasy. Lech - jako beniaminek I ligi - nie spisywał się najlepiej, ale nie jest w strefie spadkowej. Mimo to odwołanie Baniaka po sobotnim remisie w meczu ze Szczakowianką było właściwie pewne. Lech zremisował bowiem po raz piąty z rzędu, czym wyrównał klubowy rekord. Na dodatek zrobił to po raz kolejny w kiepskim stylu i dał sobie wydrzeć zwycięstwo przy prowadzeniu 2:0.

Na razie nie wiadomo jeszcze jak finansowo skończy się rozstanie Baniaka z Lechem. Szkoleniowiec miał kontrakt do czerwca 2004 r., a według nieoficjalnych informacji zarabiał 20 tys. zł miesięcznie. Jeśli nie dojdzie do ugody, "Kolejorz" będzie musiał mu wyplacić kilkaset tysięcy złotych odszkodowania za zerwanie umowy.